آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

گیربکس چگونه کار میکند؟

گیربکس چگونه کار میکند؟

گیربکس چگونه کار میکند؟

گیربکس چگونه کار میکند؟موتورهای احتراق داخلی با سرعت بالا کار می کنند ، بنابراین برای انتقال نیرو به چرخ های محرک ، که بسیار کندتر می چرخند ، کاهش دنده ضروری است.

جعبه دنده انتخاب چرخ دنده را برای شرایط مختلف رانندگی فراهم می کند: شروع ایستاده ، بالا رفتن از تپه ، یا کروز بر روی سطوح مسطح. هرچه دنده پایین تر باشد چرخ های جاده نسبت به دور موتور کندتر می شوند.

گیربکس چگونه کار میکند؟

گیربکس مش ثابت

جعبه دنده بعد از کلاچ دومین مرحله در سیستم انتقال قدرت است. معمولاً به عقب موتور پیچ می شود و کلاچ بین آنهاست.

اتومبیل های مدرن با گیربکس دستی چهار یا پنج سرعت رو به جلو و یک حرکت معکوس و همچنین موقعیت خنثی دارند.

چرخ دنده آزادانه روی بوش می چرخد ​​، توسط چرخ دنده ای که روی میل لایت چرخانده می شود. واحد همگام سلزی، شاخه اصلی را منشعب می کند ، در نزدیکی محل قرار می گیرد.

چنگال سنکرمش را به سمت چرخ دنده انتخاب شده حرکت می دهد. سطوح اصطکاک سرعت شفت را هماهنگ کرده و سنکرمش و قفل دنده را با هم هماهنگ می کنند.

اهرم دنده ، که توسط راننده کار می کند ، به یک سری از میله های انتخابگر در بالا یا کنار جعبه دنده متصل می شود. میله های سلکتور به موازات شافت های چرخ دنده قرار می گیرند.

محبوب ترین طراحی جعبه دنده مش ثابت است. این سه شافت دارد:

  • شافت ورودی
  • میل لنگ
  • شاخه اصلی که به صورت بلبرینگ در محفظه گیربکس کار می کنند.
  • همچنین یک شافت وجود دارد که دنده عقب چرخ دنده عقب روی آن می چرخد.

گیربکس چگونه کار میکند؟

موتور شافت ورودی را هدایت می کند ، که شافت لایس را به حرکت در می آورد. میل لای چرخ دنده را روی شاخه اصلی می چرخاند ، اما این چرخ دنده ها آزادانه می چرخند تا زمانی که با استفاده از دستگاه همگام سازی که به شاخه متصل می شود ، قفل شوند.

این دستگاه همگام سازی است که در واقع توسط راننده کار می کند ، از طریق یک میله انتخابی که روی آن چنگال قرار دارد ، همگام سازی را برای درگیر کردن چرخ دنده حرکت می دهد.

حلقه Baulk ، وسیله ای تأخیری در همگام سازی چرخ دنده ها ، تصفیه نهایی در جعبه دنده مدرن است. تا زمانی که سرعت شافت همگام نشود از درگیری دنده جلوگیری می کند.

در بعضی از اتومبیل ها یک دنده اضافی به نام اوردرایو نصب شده است. بالاتر از دنده بالا است و بنابراین رانندگی اقتصادی را با سرعت کروز فراهم می کند.

گیربکس چهار سرعته مش ثابت

چرخ دنده ها توسط سیستم میله ها و اهرم هایی که توسط اهرم دنده کار می کنند انتخاب می شوند. درایو از طریق شافت ورودی به میل لایت و سپس به شاخه اصلی منتقل می شود ، مگر در درایو مستقیم – دنده بالا – وقتی شافت ورودی و شاخه اصلی بهم قفل شده اند.

نسبت دنده ها چگونه کار می کند

جهت خرید گیربکس کامل پراید کلیک کنید

جهت خرید گیربکس پژو 405 XU7 کلیک کنید

خنثی

تمام چرخ دنده ها به غیر از چرخ دنده های مورد نیاز به طور مداوم در مش هستند. چرخ دنده های شافت خروجی آزادانه به دور آن می چرخند ، در حالی که چرخ های موجود در شاخ لای ثابت هستند. هیچ درایو منتقل نمی شود.

اولین دنده ماشین

در دنده اول ، کوچکترین چرخ دنده روی میل لنگ (با کمترین دندانه) به آن قفل می شود و با عبور از بزرگترین دنده در شاخه اصلی ، گشتاور بالا و سرعت کم را برای شروع ایستاده می دهد.

دنده دوم خودرو

در دنده دوم ، اختلاف قطر چرخ دنده ها در دو شافت کاهش می یابد ، در نتیجه سرعت جاده افزایش می یابد و گشتاور کمتری افزایش می یابد. این نسبت برای صعود به تپه های بسیار شیب دار ایده آل است.

دنده چهارم خودرو

در دنده چهارم ، شافت ورودی و شفت اصلی با هم قفل می شوند و “درایو مستقیم” را فراهم می کنند: برای هر دور از میل لنگ یک دور شافت پروانه. گشتاور افزایش نمی یابد.

دنده معکوس

برای معکوس کردن ، یک چرخ دنده بی کار بین چرخ دنده های دو شافت قرار می گیرد و باعث می شود تا شاخه اصلی جهت معکوس داشته باشد. دنده عقب معمولاً همگام سازی نمی شود.

همگام سازی چرخ دنده ها:

حلقه ای با دندان در قسمت داخلی است که بر روی یک توپی دندانه دار که به شافت چرخانده شده سوار می شود.

هنگامی که راننده دنده ای را انتخاب می کند ، سطح اصطکاک مخروطی شکل موجود در توپی و درایو انتقال دنده ، از چرخ دنده چرخان از طریق توپی به شافت ، هماهنگ سازی سرعت دو شافت است.

با حرکت بیشتر اهرم دنده ، حلقه در امتداد توپی برای یک فاصله کوتاه حرکت می کند ، تا جایی که دندان های آن با دندان های سگ مخروطی در کنار چرخ دنده مشبک می شوند ، بنابراین توپی و چرخ دنده ای چرخشی بهم محکم می شوند.

طراحی های مدرن همچنین شامل یک حلقه باولک است که بین سطوح اصطکاک قرار گرفته است. حلقه بالک همچنین دارای دندان سگ است. از فلز نرم تری ساخته شده و از شاخه های آن شل تر است.

حلقه باالک باید دقیقاً در کنار توپی ، با استفاده از چنگک یا انگشتان قرار داشته باشد ، قبل از اینکه دندان های آن با دندانهای حلقه قرار گیرد.

در مدتی که برای تعیین مکان خود لازم است ، سرعت شافتها هماهنگ شده است ، به طوری که راننده نمی تواند هیچ دندانی را با هم برخورد کند.

گیربکس پژو پارس XU7

گیربکس سمند XU7

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.