دسته‌بندی نشده

10 خودروی پرفروش جهان

10 خودروی پرفروش جهان

10 خودروی پرفروش جهان

  1. نیسان سیلفی
  2. تویوتا کمری
  3. فولکس واگن تیگوان
  4. رم
  5. شورولت سیلورادو
  6. هوندا سیویک
  7. هوندا
  8. فورد سری
  9. تویوتا
  10. تویوتا کرولا

در بین 10 خودروی پرفروش در سیاره ما ، تنها یک مدعی جدید متفاوت از سال گذشته وجود دارد.

1. نیسان سیلفی

10 خودروی پرفروش جهان

سیلفی که یک مدل نسبتاً ناشناخته برای مصرف کنندگان اروپایی است ، در درجه اول در ژاپن ، چین و برخی دیگر از بازارهای جنوب شرقی آسیا به فروش می رسد. اما بسته به نسل ها ، و گاهی اوقات با نام دیگری ، او در روسیه و انگلستان نیز ظاهر شد. نیسان سیلفی برای اولین بار در بین 10 خودروی پرفروش جهان قرار دارد و نه تنها کسی ، بلکه فولکس واگن گلف را جابجا کرده است. فروش مدل ژاپنی 14،4 درصد افزایش یافت.

2. تویوتا کمری

10 خودروی پرفروش جهان

در اروپا ، این مدل به تازگی جایگزین Avensis شده است ، اما در بسیاری از بازارهای دیگر در جهان فروش بسیار خوبی دارد ، به ویژه در ایالات متحده. با این حال ، فروش خودرو به طور جدی تحت تأثیر بحران و همچنین خروج جهانی سدان های سایز بزرگ قرار گرفت و فروش کمری 13،2 درصد در سال 2020 کاهش یافت.

3. فولکس واگن تیگوان

مدل جهانی کراس اوور فولکس واگن از بدو تأسیس بسیار خوب فروش داشته است و به طور مداوم در بین 18،8 خودرو برتر قرار دارد. اما سال گذشته سهم قابل توجهی از بازار را از دست داد و فروش تا 2019 درصد کاهش یافت. که در مقایسه با XNUMX ، آن را دو رتبه در رتبه بندی کاهش داد.

4. رم

RAM که رقیب اصلی فورد سری F محسوب می شد ، RAM در سال 2009 به عنوان نام تجاری خود شناخته شد. پس از افزایش 11 درصدی فروش در سال 2019 ، تعداد ثبت نامها تا 10000 دستگاه در سال 2020 کاهش یافت و نماینده دیگری از این بخش از رم پیشی گرفت.

10 خودروی پرفروش جهان

5. شورولت سیلورادو

سیلورادو به طور سنتی سومین مدل پرفروش در ایالات متحده پس از فورد F و RAM است ، اما امسال از یکی از رقبای خود پیشی گرفته است. علاوه بر این ، این پیکاپ یکی از کوچکترین افت فروش را دارد ، تنها 6000 دستگاه کمتر از سال 2019.

6. هوندا سیویک

یکی از دو مدل هوندا به طور سنتی در بین محبوب ترین ها در جهان شاهد کاهش 16.3 درصدی فروش در مقایسه با سال 2019 بود و یک موقعیت را از رتبه بندی پایین آورد. از سوی دیگر ، این مدل جلوتر از مدل دیگری از شرکت ژاپنی است.

7. هوندا

CR-V چندین سال پیاپی پرفروش ترین SUV جهان بوده و به طور سنتی جزو پنج خودروی برتر بوده است. در سال 2020 ، این میزان نیز کاهش یافت – 13،2، ، که مربوط به بحران COVID -19 و تصمیم برای کنار گذاشتن سوخت دیزل است. اما این کراس اوور توانست حدود 7000 دستگاه از سیویک پیشی بگیرد.

8. فورد سری

10 خودروی پرفروش جهان

وانت های سری فورد F نه تنها در بخش خود ، بلکه در کل بازار ، قهرمان بی بدیل فروش ایالات متحده هستند. فروش خانگی 98 درصد از کل کل را برای چندین دهه به خود اختصاص داده است. با این حال ، سال گذشته F-150 و شرکت 100 فروش کمتری انجام دادند ، هم به دلیل بحران و هم به دلیل انتظارات برای تغییر چهره در سه ماهه آخر. بنابراین ، مسلسل آمریکایی مجبور شد رتبه دوم قدیمی خود را در رتبه بندی کنار بگذارد.

9. تویوتا

کراس اوور تویوتا همیشه جزو پرفروش ترین خودروهای جهان بوده است. علاوه بر این ، این تنها مدل از بین 5 پرفروش است که رشد فروش را در سال 2020 به چالش کشیده است. اگرچه RAV4 تنها 2 larger بزرگتر است ، اما عملکرد بهتری نسبت به سال 2019 دارد (زمانی که به نوبه خود ، فروش 11 up افزایش یافته بود).

10. تویوتا کرولا

یک سال دیگر پرفروش ترین خودروی جهان تویوتا کرولا است. با وجود این واقعیت که تقاضا برای این مدل کامپکت ژاپنی 9 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یافته است ، این تنها مدلی است که بیش از 1 میلیون دستگاه فروخته است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *