آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

10 دلیل برای بستن کمربند ایمنی

10 دلیل برای بستن کمربند ایمنی

10 دلیل برای بستن کمربند ایمنی :بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی یا سوار شدن در وسیله نقلیه می تواند جان شما را نجات دهد، اما به شرط بستن آن به درستی. کمربند شانه باید از روی شانه شما برود نه زیر بازو و باید به بدن شما چسبیده باشد.

اگر کمربند شانه ای به درستی بسته نشده باشد و دچار حادثه شوید، می تواند دنده های شما را له کند یا به اندام های داخلی شما آسیب برساند. کمربند را باید به خوبی و پایین روی باسن خود ببندید، نه روی شکم.

دلیل 1 :بستن کمربند ایمنی

بستن کمربند ایمنی

این قانون در هر ایالت به جز نیوهمپشایر است.

دلیل 2 : بستن کمربند ایمنی

اگر کمربند ایمنی ببندید احتمال برخورد صورت شما با شیشه جلو کمتر است زیرا اینرسی شما را متوقف می کند. یعنی اگر ماشین شما 60 مایل در ساعت حرکت کند و ناگهان متوقف شود، صورت شما با سرعت 60 مایل در ساعت به شیشه جلو برخورد نمی کند.

دلیل 3 : بستن کمربند ایمنی

دلیل 3 : بستن کمربند ایمنی

بستن کمربند ایمنی از پرت شدن شما از وسیله نقلیه جلوگیری می کند.

دلیل 4

دلیل 4 : بستن کمربند ایمنی

شما را از ضربه زدن به قطعات خودرو مانند در، فرمان و صندلی جلوی شما باز می دارد. جاذبه و اینرسی ممکن است چیز دیگری را ایجاب کند، اما کمربند ایمنی شما را مجبور به اطاعت از چنین قوانینی نمی کند.

دلیل 5

دلیل 5 : بستن کمربند ایمنی

کمربند ایمنی از برخورد راننده و سرنشینان به یکدیگر جلوگیری می کند که در برخی از تصادفات باعث آسیب جدی می شود.

دلیل 6

دلیل 6 : بستن کمربند ایمنی

اگر کمربند ایمنی نبسته‌اید، کیسه‌های هوا کارایی کمتری دارند و ممکن است بی‌فایده باشند. هنوز هم می توانید از ماشین خود پرتاب شوید و به قطعات و سرنشینان آن ضربه بزنید. همچنین، اگر به صندلی خود خم نشوید، ممکن است بدن شما در وضعیتی قرار نگیرد که از محافظت کیسه هوا بهره مند شود.

دلیل 7

دلیل 7: بستن کمربند ایمنی

بستن کمربند ایمنی می تواند جان شما را نجات دهد: مرگ گاهی در اثر برخورد با شیشه جلو، پرت شدن از وسیله نقلیه و ضربه زدن به قطعات خودرو و سرنشینان رخ می دهد.

دلیل 8

دلیل 8 : بستن کمربند ایمنی

با وجود فناوری‌های جدید و اقدامات حفاظتی اتخاذ شده، کمربند ایمنی همچنان اولین وسیله ایمنی خودرو است.

دلیل 9

دلیل 9 : بستن کمربند ایمنی

در صورت وقوع حادثه ای که منجر به آتش سوزی یا غوطه ور شدن در زیر آب می شود، احتمال آسیب نرسیدن و هوشیاری شما را افزایش می دهد، به این معنی که شانس شما برای بیرون آمدن نیز افزایش می یابد. همچنین، کمتر از 1/2 از 1 درصد تصادفات منجر به جراحت منجر به آتش سوزی یا غرق شدن در آب می شود.

دلیل 10

دلیل 10 : بستن کمربند ایمنی

این کمک می کند تا زنان باردار زنده بمانند، که اولین کاری است که یک زن می تواند برای محافظت از فرزند متولد نشده خود در ماشین انجام دهد. به زنان باردار توصیه می شود که کمربند کمر را پایین ببندند (نه روی شکم) به طوری که استخوان های لگن را به سمت پایین بکشد.

بیشتر بخوانید:  نگاهی به خودروی پراید در آکام پارت

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *