آموزش خودرو, اخبار خودرو

10 روش برای محافظت از خودرو در برابر سرقت

10 روش برای محافظت از خودرو در برابر سرقت

ما به شما 10 راه برای محافظت از خودرو در برابر سارقان و همچنین کاهش هزینه بیمه ارائه می دهیم. ماشین احتمالاً گران ترین دارایی شما است ، به همین دلیل محافظت از آن در برابر حملات سارقان و خرابکاران بسیار مهم است. و در حالی که 748000 نفر بین سال های 2015 تا 2016 ربوده شده اند (طبق آمار اداره آمار ملی) ، چند راه ساده برای جلوگیری از آن وجود دارد.

1. محل پارک خود را با دقت انتخاب کنید

10 روش برای محافظت از خودرو در برابر سرقت

گاراژ یا پارکینگ امن ، امن ترین مکان برای ماشین شما است.

اگر در جاده خود پارک می کنید ، دوربین های امنیتی یا سنسور حرکت را برای جلوگیری از جنایتکاران احتمالی نصب کنید.

اگر چاره ای ندارید جز اینکه اتومبیل خود را مستقیماً در خیابان پارک کنید ، مطمئن شوید که این کار را در محلی با نور کافی انجام می دهید. اما به خاطر داشته باشید که اگر دور از خانه خود پارک می کنید ، حتی در گوشه گوشه ، باید این موضوع را به بیمه گذار خود بگویید.

2. متواضع تر باشید

اشیای قیمتی را دور از دید نگه دارید و در حالت ایده آل بهتر است آنها را به هیچ وجه در ماشین رها نکنید. حتی اقلام به ظاهر نه چندان گران قیمت می تواند توجه سارقان را به خود جلب کند ، و ممکن است پس از ادعای شکستن اتومبیل یا شکستن شیشه ، پاداش را بدون هیچ گونه بیمه ای از دست بدهید.

10 روش برای محافظت از خودرو در برابر سرقت

برای پنهان کردن آثار تجهیزات گران قیمت (زدودن چسب باقی مانده از ساتناوی شیشه جلو) تلاش کنید.

3. یک ایموبیلایزر نصب کنید

اگر هنوز یک ماشین بی حرکت در ماشین خود ندارید ، به نصب آن فکر کنید.

ایموبیلایزرها اصول عملکرد متفاوتی دارند. اگر کسی سعی کند ماشین را بدون کلید رمزگذاری شده راه اندازی کند ، ایموبیلایزر به طور اجباری عملکرد سیستم احتراق ، استارت یا پمپ سوخت را مسدود می کند. نصب یک ایموبیلایزر معتبر می تواند با به حداقل رساندن خطر سرقت ، به شما در کاهش هزینه های بیمه کمک کند.

4. سیستم دزدگیر خودرو را نصب کنید

10 روش برای محافظت از خودرو در برابر سرقت

بیمه گران می توانند به شما در مورد آلارم های کارخانه یا حرفه ای انتخاب شده تخفیف بدهند ، اما یک زنگ هشدار مجاورت می تواند بازدارنده موثری برای سارقان باشد.

5. مراقب کلیدهای ماشین خود باشید

این توصیه ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما صاحب خودرو باید مراقب کلیدهای خود باشد. این ساده ترین راه برای سوار شدن به ماشین برای یک دزد است. کلیدهای یدکی خود را در مکانی امن نگه دارید و اگر آنها اولین مالک خودرو نیستید ، آنها را دوباره برنامه ریزی کنید.

10 روش برای محافظت از خودرو در برابر سرقت

در صورت گم شدن کلید ، باید سریع عمل کنید ، حتی اگر یک عدد یدکی وجود داشته باشد ، زیرا این کلید می تواند توسط یک جنایتکار برای سوار شدن به ماشین استفاده شود.

6. از چرخ ها محافظت کنید

چرخ های اتومبیل مدرن می توانند هریک صدها پوند هزینه داشته باشند و به عنوان یک هدف آسان برای سارقان عمل کنند. مهره های قفل چرخ ارزان ، آسان برای نصب و ایمن در برابر جنایتکاران هستند.

7. کاربرد VIN روی سطح شیشه های خودرو

حکاکی روی شیشه یکی دیگر از روشهای موثر برای جلوگیری از سارقان است. این تکنیک کاربرد VIN روی سطح شیشه های خودرو و روی شیشه آینه های جانبی یا چراغهای جلو است. معمولاً هشت حرف آخر VIN اعمال می شود. این علامت گذاری جذابیت خودرو را برای خودروسازان کاهش می دهد.

برای انجام این کار ، می توانید با متخصصان تماس بگیرید یا مجموعه ای برای علامت گذاری خودکار عینک خریداری کنید.

8. قفل فرمان بخرید

اگرچه قفل های فرمان در طول سالها محبوبیت خود را از دست داده اند ، اما هنوز هم محافظت خوبی در برابر سرقت کنندگان خودرو انجام می دهند.

آنها همچنین می توانند با استفاده از فناوری پیشرفته خودروهای سواری را برای نفوذ به سیستم الکتریکی متوقف کنند ، زیرا تجهیزات حذف چنین قفل ها وزن زیادی دارد و هر سارقی از چنین ترفندهایی استفاده نمی کند.

9. ردیاب خودرو بخرید

اگر در مسائل امنیتی جدی هستید ، خرید ردیاب خودرو ایده خوبی است. ردیاب ها ردیابی و مکان یابی خودرو در صورت سرقت را آسان می کنند. علاوه بر این ، در صورت نصب ردیاب در خودرو ، بسیاری از بیمه گران تخفیف های خوبی ارائه می دهند.

دو نوع ردیاب اصلی وجود دارد: سیستم های GPS می توانند ماشین شما را در خیابان تشخیص دهند و سیستم های VHF حتی اگر خودرو در پارکینگ زیرزمینی یا در محفظه باشد کار می کند.

10. ماشین را قفل کنید

نکته آخر اینکه قفل کردن خودرو را فراموش نکنید. ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما بسیاری از صاحبان خودروها به سادگی فراموش می کنند که ماشین را ببندند و کلیدها را در جرقه زنی بگذارند. نظرسنجی انجام شده توسط پورتال ما در سال 2016 نشان داد که 50 درصد از پاسخ دهندگان حداقل یک بار خودرو را بدون مراقبت رها کرده اند.

5 نکته ای که می تواند باتری ماشین را تخلیه کند

دلایل جوش آوردن موتور خودرو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.