اخبار خودرو

10 نکته مهم که باید در مورد وسیله نقلیه خود بدانید

10 نکته مهم که باید در مورد وسیله نقلیه خود بدانید

10 نکته مهم که باید در مورد وسیله نقلیه خود بدانید

10 نکته مهم که باید در مورد وسیله نقلیه خود بدانید
نکات برتر درباره خودرو شما
بعد از خرید ماشین جدید ، تمام کاری که می خواهید انجام دهید این است که با دوستان خود به جاده بروید! ما آن را درک کردیم ، رانندگی با یک ماشین جدید یک تجربه عالی و رایگان است ، متأسفانه ، اجتناب ناپذیر است که در برخی از مواقع با مشکلات مکانیکی روبرو شوید. به عنوان مالک وسیله نقلیه ، رفع این مشکلات به عهده شما است. علاوه بر این ، شما باید به طور منظم از تعمیر و نگهداری اولیه آگاهی داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که ماشین جدید شما برای مدت طولانی کار می کند. برای انجام این کار ، باید چند نکته اساسی در مورد وسیله نقلیه خود بدانید.

در اینجا نکاتی در مورد موارد ضروری آورده شده است که به شما کمک می کند اتومبیل خود را در فرم خوبی حفظ کنید:

1. ترمز

ترمز یک ویژگی ایمنی مهم است که هیچ کس نمی تواند از آن چشم پوشی کند. سیستم های ترمز معیوب یکی از دلایل اصلی تصادفات است زیرا به شما امکان کنترل کمتری بر وسیله نقلیه خود را می دهد. به همین دلیل است که باید ترمزهای خود را حفظ کنید. هنگام رانندگی حتماً از نزدیک فرمان خود را مشاهده کنید. وقتی پا روی ترمز می کنید می لرزد؟ اگر بله ، به طور معمول به این معنی است که در ترمزهای شما مشکلی وجود دارد.

2. روغن موتور

روغن موتور برای تمیز ، خنک و روان نگه داشتن موتور وسیله نقلیه ضروری است. کمبود روغن موتور کافی می تواند باعث ایجاد اصطکاک و گرم شدن در یاتاقان ها ، حلقه ها ، دیواره های سیلندر و سایر اجزای مهم شود. اگر روغن موتور کافی نباشد ، عملکرد وسیله نقلیه شما آسیب خواهد دید. توجه داشته باشید که چند بار نیاز به تعویض روغن موتور دارید ، به طور معمول هر شش ماه یکبار خوب است اما در وسایل نقلیه متفاوت است. تعویض روغن بسته به نوع وسیله نقلیه و مقدار کوارته مورد نیاز شما بین 25 تا 150 دلار هزینه دارد.

3. مایعات وسیله نقلیه

مایعات خودرو باید به طور منظم توسط همه دارندگان خودرو بررسی شود. این کاری است که به راحتی می توان آن را انجام داد. مایعات مهمی که باید بررسی کنید شامل مایع خنک کننده ، مایع لباسشویی شیشه جلو اتومبیل ، روغن ترمز و مایع فرمان فرمان است.

4. تایر یدکی

لاستیک اضافی شما مفید است اگر شما هرگز لاستیک بادکنکی را تجربه کنید. اطمینان حاصل کنید که تایر اضافی و جک در ماشین شما همیشه وجود دارد تا در هنگام تعویض لاستیک به مشکل برنخورید. لاستیک های یدکی معمولاً درون صندوق عقب هستند اما بسته به اتومبیل ممکن است در جای دیگری نیز قرار بگیرند.

5. تیغه های برف پاک کن شیشه جلو ماشی

رانندگی در زیر باران با دستمال مرطوب معیوب ، پیمایش جاده پیش روی خود در بارندگی شدید را بسیار دشوار می کند. حتماً از زمان فرسودگی تیغه های خود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید قبل از گرفتار شدن در زیر باران آنها را تعویض کنید. جایگزین شدن برف پاک کن ها بسته به طول و نوع برف پاک کن ها معمولاً بین 12 تا 16 دلار است.

6. باد لاستیک

فشار لاستیک یکی دیگر از موارد مهمی است که باید در تعمیر و نگهداری خودرو در نظر بگیرید. اگر فشار لاستیک شما کم باشد ، لاستیک های شما سریعتر از بین می روند و باید تعویض شوند. از طرف دیگر ، اگر فشار بیش از حد زیاد باشد ، باعث کاهش چسبندگی می شود تا توقف وسیله نقلیه را برای شما دشوارتر کند. به همین دلیل استفاده از فشار توصیه شده برای اتومبیل ضروری است. برای جلوگیری از حوادث و صرف هزینه برای تعویض لاستیک های فرسوده ، فشار تایر خود را پیگیری کنید.

7. چراغ های عقب و چراغ های جلو

چراغ های عقب و چراغ های جلو به مرور زمان کم نورتر می شوند ، بنابراین همیشه قبل از رانندگی آنها را بررسی کنید. اگر آنها به درستی کار نکنند ، رانندگان دیگر ممکن است شب نتوانند وسیله نقلیه شما را ببینند و در نهایت با شما برخورد کنند. اگر اصلاً تیرگی مشاهده کردید ، دریغ نکنید که جایگزین آنها شوید.

8. فیلترهای هوا موتور

فیلتر هوای موتور شما باید هر شش ماه یکبار بررسی شود. وقتی کثیف و مسدود شود ، موتور شما مجبور است بیشتر کار کند و باعث افزایش هزینه های سوخت شما شود.

9. لنت

اگر هنگام رانندگی دست اندازهای بیشتری را تجربه می کنید یا هنگامی که وسیله نقلیه شما از شیب عبور می کند صدای جغجغه شنیدید ، به این معنی است که لنت های شما فرسوده است. برای لذت بردن از یک سواری راحت و راحت ، باید آنها را جایگزین کنید. جایگزینی لنت های شما همچنین از سایش شدید و پارگی قطعات مختلف خودرو جلوگیری می کند.

10. کیت اضطراری

حتی اگر ماشین خود را به خوبی نگهداری کنید ، در هر زمان ممکن است خراب شود. بنابراین ، باید همیشه یک کیت اضطراری را در اتومبیل خود داشته باشید. این کیت باید شامل سنج تایر ، کابل های جامپر ، چراغ قوه ، نوار چسب ، طناب بکسل ، دستمال شیشه ای و دستکش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.