آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم

تسمه تایم

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم :در قسمت جلوی موتور اتومبیل یا یک تسمه تایم یا یک زنجیره تایم قرار دارد.

هر دوی آنها برای اتصال میل لنگ به میل میل کار می کنند و اطمینان حاصل می کنند که سوپاپ ها و پیستون های موتور به موقع بمانند تا همه کارها ادامه داشته باشد. میل لنگ موتور را می توان به رکاب دوچرخه تشبیه کرد که زنجیر دوچرخه را می چرخاند (تسمه تایم یا زنجیر) ، که به نوبه خود چرخ عقب (میل بادامک) را می چرخاند.

اما اگرچه آنها هدف یکسانی را برآورده می کنند ، اما تفاوت هایی بین تسمه تایم و زنجیر وجود دارد که اگر می خواهید بدانید که به دنبال آموزش تکنسین خدمات خودرو هستید ، می توانید بدانید.

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم

بدون تسمه یا زنجیر ، زمان موتور می تواند خاموش باشد ، به این معنی که برای تأمین انرژی خودرو نمی تواند به درستی کار کند.

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم

هنگامی که پیستون ها با سوپاپ های ورودی و خروجی کار می کنند تا سوخت و هوا را به خود اختصاص دهند ، آن را برای احتراق با شمع فشرده می کنند.

تسمه تایم پژو پارس دایکو 134 دندانه TU5

در آخر گازهای خروجی را بیرون می کشند ، تسمه تایم یا زنجیره همه چیز را طبق برنامه نگه می دارد.

این بدان معنی است که میل لنگ می تواند از طریق تسمه یا زنجیر حرکت پیستون را از بالا و پایین تغییر داده و میل بادامک را برای کنترل سوپاپ ها بچرخاند.

البته دریچه ها برای هماهنگی با پیستون ها باید در زمان مناسب باز و بسته شوند ، بنابراین زمان بندی مهم است.

توجه:

دانستن اینکه هر قسمت از موتور چه عملکردی را انجام می دهد برای مطالعات شما مهم است

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم

تفاوت تسمه تایم و زنجیر

یادگیری در مورد موتورهای وسایل نقلیه قسمت بزرگی از دانشکده مکانیک اتومبیل است ، جایی که شما برای کار در یک محیط عملی آماده می شوید.

همانطور که به زودی متوجه خواهید شد ، تسمه های تایمینگ اغلب از لاستیک تقویت شده ساخته می شوند و کمربندهای بسته هستند ، در حالی که زنجیرها زنجیرهای فلزی واقعی هستند.

تسمه تایم 206 تیپ 2 دایکو 104 دندانه

کمربندها در خارج از موتور قرار دارند ، در حالی که زنجیرهایی در داخل آن یافت می شوند که روغن موتور می تواند به عنوان روان کننده عمل کند. قبل از اینکه فناوری لاستیک تسمه ها را در اواسط دهه 60 امکان پذیر کند ، زنجیر تنها گزینه بود.

3 نکته دانستنی در مورد تسمه تایم

تسمه های تایمینگ صدای کمتری ایجاد می کنند و هزینه کمتری نیز دارند. با این حال ، از آنجا که زنجیرها اغلب در طول عمر وسیله نقلیه دوام می آورند و کمربندها اغلب چنین نیستند ، از دهه 90 زنجیرها به گزینه مورد نظر تبدیل شده اند.

تسمه تایم پراید دانگیل 107 دندانه

به ندرت اتفاق می افتد که با زنجیره زمانبندی روبرو شوید ، زیرا آنها قوی و بادوام هستند. ممکن است فقط نشت روغن از پوشش روی زنجیر مشاهده کنید ، که نتیجه پیر شدن واشر است.

تعویض تسمه و زنجیر

بخش عمده ای از آموزش تعمیرات اتوماتیک ، درک مشکلاتی است که ممکن است بوجود آمده و چگونگی رفع آنها به بهترین وجه. هنگام مقابله با این قسمت از ماشین ، باید دفترچه راهنمای مالک را بررسی کنید تا مشخص شود اتومبیل دارای تسمه تایم یا زنجیره زمان است.

این چیزی نیست که بتوان با نگاه ساده تعیین کرد ، زیرا این قسمت از دید پنهان است.

تسمه تایم تیبا دانگیل 107 دندانه

برخی از افراد توسط کمربند مارپیچ ، که دینام و کمپرسور تهویه هوا را کار می کند ، گمراه می شوند. این یک کمربند لاستیکی در زیر کاپوت است ، اما یک تسمه تایم نیست.

تعمیر خودرو ممکن است شامل تعویض کمربندها باشد

تعمیر و نگهداری اغلب در زنجیر چرخ مورد نیاز نیست ، اما در وسایل نقلیه بسیار قدیمی ممکن است نیاز به تعویض باشد. در مورد تسمه تایم ، جایگزینی آنها قبل از مشخص شدن مسئله مهم است.

بررسی قطعه برای فرسودگی دشوار است ، اما در صورت شکستن تسمه می تواند باعث اتصال پیستون ها و سوپاپ ها شود – که آسیب بسیار گرانی ایجاد می کند ، احتمالاً مجموع موتور آن است.

تسمه تایم 405 دایکو 114 دندانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.