آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

4 علائم خرابی سیبک فرمان خودرو

4 علائم خرابی سیبک فرمان خودرو

4 علائم خرابی سیبک فرمان خودرو :وقتی در جاده رانندگی می‌کنید، هر بار که از روی دست انداز رانندگی می‌کنید، صدای غلغلک بلند می‌شنوید؟ آیا متوجه سایش ناهموار لاستیک شده اید؟ ممکن است سیبک فرمان بدی داشته باشید.

اما سیبک فرمان دقیقاً چیست و اگر مشکل این باشد چقدر هزینه دارد؟ ما اینجا همه چیز را برای شما تجزیه می کنیم.

حتی اگر اینطور نیست، می‌دانید که باید مراقب چه چیزی باشید تا بتوانید زودتر یک سیبک فرمان فرسوده را بگیرید و به طور بالقوه در آینده مقداری پول برای خود ذخیره کنید!

سیبک فرمان چیست؟

می توانید اتصالات توپ را تقریباً در هر وسیله نقلیه ای در جاده پیدا کنید، زیرا آنها بخش های مهم سیستم تعلیق و فرمان خودرو هستند.

ساده ترین راه برای توصیف اتصال توپی این است که بلبرینگی است که به اجزای سیستم تعلیق و فرمان اجازه می دهد بدون تماس فلز با فلز حرکت کنند. اتصال توپی واقعی کره ای است که در داخل یک بوش اتصال توپی قرار می گیرد، معمولاً یک جزء لاستیکی که شما آن را با گریس پر می کنید.

این اتصالات توپ برای عملکرد روان وسیله نقلیه شما حیاتی هستند و مراقبت صحیح از مفاصل توپ می تواند عمر مفید اجزای مختلف در سیستم تعلیق و فرمان خودرو شما را افزایش دهد.

شما می توانید این اتصالات توپ را در هر دو قسمت تعلیق جلو و عقب داشته باشید و معمولاً در انتهای هر میله اتصال در سیستم فرمان یکی دارید.

علائم بد انتهای میله کراوات

هنگامی که در حال مطالعه در مورد مفاصل توپ هستید، این یک تصور اشتباه رایج است که فکر کنید، “آیا این فقط میله بند نیست؟”. حقیقت این است که در حالی که میله کراوات دارای یک سیبک فرمان در انتهای میله است، آنها جزء یکسان نیستند، اگرچه تقریباً همیشه آنها را با هم تعویض می کنید.

اتصال توپی به سادگی یک قطعه لاستیکی با پیچ رزوه شده در انتهای میله اتصال است. در حالی که میله های جدید با یک مفصل توپی جدید عرضه می شوند، این تنها جزء در وسیله نقلیه شما نیست که از اتصالات توپی استفاده می کند. دو جزء متداول دیگر تعلیق که از اتصالات توپی استفاده می کنند، بازوهای کنترلی بالا و پایین هستند.

علائم ساییدگی مفصل توپی

علائم ساییدگی مفصل توپی

اکنون که کمی بیشتر در مورد چیستی اتصال توپی و عملکرد آن می‌دانید، زمان آن رسیده است که بفهمید آیا واقعاً در ماشین شما اینطور است یا خیر. در زیر چهار علامت مختلف وجود دارد که می تواند به شما بگوید که زمان تعویض مفصل توپی وسیله نقلیه شما فرا رسیده است.

جهت خرید سیبک زیر کمک 405کلیک کنید

جهت خرید سیبک فرمان 405 چپ کلیک کنید

جهت خرید سیبک فرمان 405 راست کلیک کنید

شماره 1 – صدای تلق یا سر و صدا

سر و صدا تا حد زیادی شایع ترین علامت یک سیبک فرمان بد است. خواه بوش مفصل توپی منفجر شده باشد یا مفصل توپی آسیب دیده در صورت بازی بیش از حد، شما صدای پچ پچ را می شنوید که در آنجا پرش می کند.

فلز روی تماس فلزی چیز آرامی نیست و صدای خوبی ندارد. سر و صدا به ویژه در هنگام عبور از سطوح ناهموار قابل توجه خواهد بود، زیرا در آن زمان است که مفاصل توپ واقعاً فضایی برای پرش به اطراف و ایجاد راکت دارند.

شماره 2 – فرمان شل یا کشیده

فرمان وسط نیست

خواه یک مفصل توپی آسیب دیده در انتهای میله یا بازوی کنترلی باشد، خودروی شما اگر مفصل توپی آسیب دیده داشته باشد، به درستی هدایت نمی‌شود. این به این دلیل است که در سیستم بازی وجود دارد، به این معنی که برای دریافت نتایج یکسان باید دورتر بچرخید.

این همچنین به این معنی است که ممکن است وسیله نقلیه شما در طول جاده در حین چرخش کمی صحبت کند، زیرا سیبک فرمان به جلو و عقب می پرد. هنگامی که دستان خود را از روی فرمان بر می دارید، وسیله نقلیه شما نیز احتمالاً به سمت راست یا چپ می کشد و خارج از محدوده احتمالی نیست که بسته به اینکه ضربه ها در آن زمان چگونه به آن برخورد کرده اند، به طور کامل از هر طرفی بکشد.

شماره 3 – لرزش بیش از حد کابین

وقتی همه چیز در فرمان و سیستم تعلیق شما در حال چرخش است، به احتمال زیاد آن را احساس خواهید کرد. خودرو در حال چرخش است و سیستمی که قرار است وسیله نقلیه شما را تراز کند آنطور که باید کار نمی کند.

اما در حالی که احتمالاً آن را احساس خواهید کرد، احتمال زیادی وجود دارد که آن‌قدر که فکر می‌کنید زیاده‌روی نشود. مگر اینکه مفاصل توپ به شدت فرسوده شده باشند، اینطور نیست که در حال پریدن به دور یک تن باشند. اما صدای آن بلند خواهد بود و به نظر نمی رسد که بر روی یک سیستم تعلیق جدید سوار شده اید.

شماره 4 – سایش ناهموار لاستیک

سایش ناهموار لاستیک

در حالی که بهتر است یک سیبک فرمان فرسوده را قبل از رسیدن به این نقطه بگیرید، اگر آن را به مدت کافی رها کنید، احتمال زیادی وجود دارد که متوجه سایش ناهموار لاستیک شوید. این سایش ناهموار معمولاً روی آج داخلی یا خارجی تایر اتفاق می‌افتد، اما نه هر دو.

نه تنها این، بلکه احتمال زیادی وجود دارد که تایرهای خودروی شما خیلی سریعتر از زمانی که همه چیز درست کار می کرد فرسوده شود.

آیا می توانید با سیبک فرمان خراب رانندگی کنید؟

در حالی که احتمال وقوع یک فاجعه‌آمیز در صورت رانندگی بر روی یک سیبک فرمان بد بسیار کم است، اما صفر نیست. مفصل توپی قطعات مهم سیستم تعلیق یا فرمان شما را در کنار هم نگه می دارد و اگر به اندازه کافی فرسوده شود، ممکن است به طور کامل از کار بیفتد.

اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است کنترل وسیله نقلیه خود را از دست بدهید و تصادف کنید.

سیبک فرمان ال 90 راست موجود در فروشگاه

سیبک فرمان سمند XU7 چپ موجود در فروشگاه

سیبک فرمان پژو پارس XU7 چپ خرید مستقیم

سیبک زیر کمک پیکان خرید مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.