آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

5 اشتباه مهم در نصب واتر پمپ خودرو

5 اشتباه مهم در نصب واتر پمپ خودرو

نصب واتر پمپ خودرو

5 اشتباه مهم در نصب واتر پمپ خودرو :پمپ آب یا واتر پمپ، یکی از عناصر کلیدی خنک کننده موتور، یکی از آن قطعاتی است که در صورت خراب شدن، باعث توقف کار خودروی ما می شود. عملکرد آن انتقال گرمای اضافی به بیرون برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور است و علاوه بر اطمینان از آب بندی بهینه، جلوگیری از نشت ضد یخ یا خنک کننده که می تواند باعث این گرم شدن بیش از حد شود.

دلایل خرابی واتر پمپ :

استفاده نادرست از درزگیرها، آسیب خوردگی، آلودگی… اما احتمال خرابی پمپ آب نیز به دلیل اشتباهات رایج نصب وجود دارد.

1.آماده سازی سیستم خنک کننده

یکی از مشکلات اصلی که اغلب نادیده گرفته می شود، در آماده سازی سیستمی است که پمپ آب از طریق آن مایع خنک کننده را به گردش در می آورد.

قبل از نصب پمپ آب، شستشو، تخلیه و دوباره پر کردن سیستم خنک کننده با مخلوط خنک کننده مشخص شده OE (تجهیزات اصلی) بسیار مهم است. برعکس، عملکرد صحیح پمپ آب جدید به خطر می افتد.

نکته Dolz: هنگام تهیه سیستم خنک کننده اگر متوجه شدید که مایع خنک کننده قدیمی بسیار کثیف است، توصیه می شود ترموستات را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

معرفی قطعات خودرو و کاربرد هر کدام  + تصاویر

2.ترکیب نامناسب خنک کننده و آب

یکی دیگر از خطاهای رایج در آلودگی ناشی از ترکیب نادرست مایع خنک کننده و آب یا استفاده نادرست از آن است.

مایع خنک‌کننده آلوده یا مخلوط نادرست می‌تواند باعث مشکلات خوردگی، کاویتاسیون وحشتناک و ایجاد نشت بین دو سطح تماس مهر و موم دینامیک پمپ آب شود.

هنگام انتخاب مایع خنک کننده مناسب، بررسی تاریخ انقضا و پیروی از توصیه های سازنده خودرو ضروری است، زیرا هر موتور جداگانه از مواد مختلفی ساخته شده و نیازهای خاصی دارد.

3.استفاده نادرست از خمیر آب بندی

استفاده از خمیر آب بندی در پمپ آب فقط در مواردی که بدون واشر عرضه می شوند ضروری است.

در غیر این صورت، اگر درزگیر را در مواقعی که نیازی به آن نیست اضافه کنیم، باعث ایجاد هر ذره ای از خمیر آب بندی که در مدار خنک کننده از واشر پمپ به گردش در می آید، می شود که ممکن است بر عملکرد آب بند دینامیکی تأثیر بگذارد و از عملکرد صحیح آب بندی جلوگیری کند و باعث ایجاد مشکل شود. شکست زودرس آن

استفاده نادرست از خمیر آب بندی مستقیماً بر طول عمر پمپ آب تأثیر می گذارد. بنابراین، مگر اینکه بدون واشر مشخص یا ارجاع شده باشد، از استفاده از درزگیرها خودداری کنید.

فروشگاه قططعات یدکی خودرو

4.چرخش خشک پمپ آب

اشتباه دیگری که در هنگام نصب باید از آن اجتناب کرد چرخش خشک پمپ آب است.

هنگام پر کردن مجدد مدار خنک کننده پس از تعویض پمپ آب، بسیاری از سازندگان توصیه می کنند که پمپ را با دست بچرخانید تا پر شود.

این تنظیم دقیق پمپ می تواند احتمال از بین رفتن مهر و موم “مکانیکی” را کاهش دهد زیرا مایع خنک کننده به جزء مهر و موم مکانیکی می رسد و فیلمی ایجاد می کند که از ریختن آن جلوگیری می کند.

در غیر این صورت، اگر پمپ خشک شود، باعث آسیب به آب بند می شود که ممکن است منجر به نشتی زودرس یا صدای جیر جیر در پمپ آب شود.

5.پمپ آب و تسمه تایم

یکی از رایج ترین اشتباهات نادیده گرفتن توزیع در هنگام نصب پمپ آب جدید است. پمپ آب توسط سیستم انتقال تسمه هدایت می شود، ب

ه این معنی که ترکیب جایگزینی هر دو سیستم کیفیت و ایمنی فرآیند را بهبود می بخشد، به همین دلیل است که بسیار توصیه می شود.

قبلاً تعویض این دو جزء به طور جداگانه انجام می شد، اما امروزه انجام این عملیات به طور همزمان بیشتر و بیشتر شده است.

این باعث عملکرد بهتر خودرو و طول عمر متوسط ​​پمپ آب می شود.

اگر تسمه تایم و سایر موارد مرتبط به درستی نصب نشده باشند، این امر مستقیماً بر عملکرد واتر پمپ تأثیر می گذارد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *