دسته‌بندی نشده

5 نکته برای نگهداری از رادیاتور خودرو

5 نکته برای نگهداری از رادیاتور خودرو

نگهداری از رادیاتور خودرو

5 نکته برای نگهداری از رادیاتور خودرو : آیا تا به حال با ماشینی که بیش از حد گرم می شود در ترافیک توقف و استارت بوده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس تنها نیستید. شاید شما آخرین سرویس خودروی خود را که موعد مقرر بود نادیده گرفته اید، و بنابراین ممکن است وسیله نقلیه شما نیاز مبرمی به سرویس سیستم خنک کننده خودرو داشته باشد؟ در هر صورت، بهترین راه برای مقابله با چنین شرایطی این است که کولر خود را خاموش کنید و تمام شیشه های ماشین خود را باز کنید. شما می خواهید به موتور خود کار کمتری بدهید.

5 نکته برای نگهداری از رادیاتور خودرو

چگونه از رادیاتور خودروی خود مراقبت کنیم ؟

همین امر در مورد ماشین قدیمی شما نیز صدق می کند که ممکن است از تپه بالا برود و نشانه هایی از داغ شدن بیش از حد معمول را نشان دهد. شما می خواهید سعی کنید فشار وارد شده به موتور را کاهش دهید، بنابراین ماشین خود را بیش از حد فشار ندهید یا آن را بیش از حد دور نکنید. اگر می توانید سرعت خود را کم کنید یا کاملا متوقف کنید. هر چه موتور شما سخت‌تر کار کند، گرمای بیشتری تولید می‌کند و سپس خودروی شما بیش از حد گرم می‌شود. البته ناگفته نماند که در وهله اول قرار نگرفتن خود در این موقعیت های استرس زا کلیدی است. پس حتماً به تعمیرگاه خودروی خود در ماریتا مراجعه کنید تا به طور منظم خدمات خودروی خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید :علائم خرابی رله فن رادیاتور خودرو

5 نکته برای نگهداری از رادیاتور خودرو

همچنین می‌توانید از این 5 نکته نگهداری برای حفظ عملکرد بهینه رادیاتور خود پیروی کنید:

1:همیشه از خنک کننده مناسب استفاده کنید

فقط از خنک کننده های مخصوص برند و مدل ماشین خود استفاده کنید و خنک کننده ها را با هم مخلوط نکنید. الزامات رادیاتورهای آلومینیومی و مسی برنجی ممکن است متفاوت باشد و خنک کننده معمولی کافی نباشد.

بیشتر بخوانید : کاربرد ضدیخ در خودروها

2:رادیاتور خود را به طور منظم شستشو دهید

هر 12 ماه یا 30 000 کیلومتر یک شستشوی رادیاتور و تعویض مایع خنک کننده موتور، زنگ زدگی و باقی مانده را از بین می برد و رادیاتور شما را به درستی کار می کند.

3:شیلنگ ها را نگهداری کنید و نشتی را بررسی کنید

هر بار که روغن ماشین خود را تعویض می کنید به دنبال نشتی و ترک در شیلنگ رادیاتور خود باشید. همچنین گیره های زنگ زده را بررسی کنید و مطمئن شوید که واشر شما که روی درپوش رادیاتور شما نصب شده است هنوز سالم است. به دنبال علائم بصری نشتی یا چکه در زیر موتور باشید.

4:بررسی مایعات

حفظ سطوح مناسب مایع خنک کننده حیاتی است. این نه تنها از گرم شدن بیش از حد ماشین شما در هوای گرم جلوگیری می کند، بلکه از یخ زدن مایعات در آب و هوای بسیار سرد نیز جلوگیری می کند.

5:وسیله نقلیه خود را بیش از حد بار نکنید

هر چه وسیله نقلیه شما بار بیشتری را حمل کند، رادیاتور شما برای خنک کردن ماشین شما باید بیشتر کار کند. اضافه بار یکی از عوامل اصلی گرم شدن بیش از حد خودرو است زیرا بار موتور افزایش می یابد و در نتیجه ماشین شما را تحت فشار اضافی قرار می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *