آموزش خودرو, اخبار خودرو

9 راه برای محافظت از رنگ اتومبیل

9 راه برای محافظت از رنگ اتومبیل

9 راه برای محافظت از رنگ اتومبیل

 

9 راه برای محافظت از رنگ اتومبیل
چیزهای کمتری می توانند سرعت خودرو را نسبت به رنگ پوست ، لکه های زنگ زده و خراش سریعتر کاهش دهند. مطمئناً ، قطعات مکانیکی ماشین شما ممکن است در شکل خوبی باشند و ماشین به خوبی رانندگی کند. اما اگر به نظر خوب نرسد ، همچنان از رانندگی در آن خجالت خواهید کشید و اگر می خواهید آن را بفروشید ، قطعاً دلار بالایی نخواهید داشت.
در اینجا چند نکته آورده شده است که به شما کمک می کند اتومبیل خود را نو جلوه دهید ، حتی اگر اینگونه نباشد. برخی از این نکات کاملا رایگان هستند ، برخی دیگر فقط به کمی تلاش نیاز دارند.
بابت نکاتی که هزینه دارند ، در دراز مدت واقعاً جواب می دهند.

1. آن را بپیچید ، مخصوصاً وقتی جدید است

اگر تا به حال آرزو کرده اید که می توانید اتومبیل خود را فقط در پلاستیک بپیچید تا از آن محافظت کند ، تنها نیستید. در واقع ، چند تولید کننده در آنجا وجود دارد که همان ایده را داشته اند.
فیلم های پلاستیکی در دسترس است که از رنگ اتومبیل شما در زمستان از نمک و شن و ماسه ، اشکالات ، مدفوع پرندگان و شیره درخت در تابستان محافظت می کند. چندین مارک قابل اعتماد وجود دارد ، اما همه آنها به یک برنامه حرفه ای نیاز دارند ، زیرا انجام آن به زمان و تکنیک نیاز دارد.
با گرم شدن اتومبیل شما در زیر آفتاب ، پلاستیک تا حدی ذوب می شود و در مناطقی که ممکن است فیلم از بین برود ، پر می شود.

2. شستشوی منظم ، درمان میله های رس و موم

در زمستان ، یک شستشوی هفتگی قبل از آسیب رساندن به نمک جاده کمک می کند. در تابستان ، با فرض اینکه در جاده های خاکی رانندگی نمی کنید ، می توانید هر 2 یا 3 هفته یک بار بروید.
برای محافظت واقعی از رنگ اتومبیل خود ، با یک واکس با کیفیت حرفه ای ، یک شستشوی دست حرفه ای را با یک روش نوار سفالی انجام دهید. این کار را هر چند بار که می توانید و حداقل سالی دو بار انجام دهید.
درمان میله رس یک مرحله اساسی است که اغلب از آن چشم پوشی می شود. همه ذرات باقیمانده پس از شستشو را از بین می برد ، زیرا صابون اغلب نمی تواند چیزهایی مانند گرد و غبار ترمز را از بین ببرد. غالباً ذرات ریز باقیمانده ای وجود دارد که فقط میله گل رس چسبنده می تواند آنها را از بین ببرد. اگر از میله سفالی استفاده نکنید ، می توانید در حین استفاده از موم و پرداخت ، ماشین خود را خراشیده کنید.
واقع بینانه ، اکثر مردم توانایی شستشوی هفتگی ماشین را ندارند ، چه رسد به جزئیات حرفه ای هر ماه. هر چند بار که می توانید ، حتی یک کارواش اتوماتیک نیز واقعاً کمک خواهد کرد.

3. خراش ها را به محض مشاهده آنها پر کنید

هر آخر هفته ماشین خود را از نظر خراش های کوچکی که ممکن است در طول هفته برداشته باشید بازرسی کنید. هر گونه خراش ، حتی کوچکترین ، فرصتی است برای زنگ زدگی. اگر خراشی پیدا کردید ، آن را با یک لاک ناخن شفاف پر کنید تا زمانی که بتوانید آن را به تعمیرگاه ببرید
برخی از خراش های ظریف (که به فلز برهنه برخورد نمی کنند) می توانند از بین بروند. رنگهای عمیق تر به رنگ لمسی یا سایر تکنیک ها نیاز دارند.

4- به زودی با دیدن Rust برخورد کنید

صحبت از TLC می شود ، اگر می بینید که یک لکه زنگ زده اتفاق می افتد بهتر است بلافاصله با آن مقابله کنید تا از گسترش آن جلوگیری شود. در حالت ایده آل ، این امر توسط یک حرفه ای قابل مشاهده است ، اما اگر کمبود نقدی دارید ، باید یک مسیر DIY را طی کنید – در اینجا چگونگی انجام این کار آورده شده است.

5. پارکینگ دفاعی

آیا تا به حال به اتومبیل های تنها در انتهای یک پارکینگ پارک شده توجه کرده اید؟ این راننده دیوانه نیست ، آنها در تلاشند تا از اتومبیل های دیگر دوری کنند. این کمک می کند تا خراش هایی که هنگام بی احتیاطی اجازه می دهند درب اتومبیل پرواز کند و خراش روی ماشین همسایه بگذارد به حداقل برسد. همچنین تماس از طریق گاری های فراری ، بچه های بدقلک … به حداقل می رسد. لیست ادامه دارد.
پارکینگ ها میادین مین هستند. بهترین دفاع این است که قبل از وقوع تصادفات با پارک هرچه بیشتر از ماشین های دیگر ، از حوادث جلوگیری کنید. در ابتدا ممکن است آزار دهنده باشد ، اما به زودی خواهید دید که اکسیژن اضافی از راه رفتن طولانی تر به فروشگاه بیشتر است.

6. کلیدها را در خود داشته باشید

بعضی از افراد (که ورودی بدون کلید ندارند) اجازه می دهند زنجیر کلیدهایشان از در آویزان شود. این یک عادت وحشتناک از نظر حفظ رنگ است ، زیرا کلیدها از فلز ساخته شده اند و خراشیده می شوند.
یک راه حل آسان وجود دارد ، حتی اگر نتوانید خودتان را برای حذف کلیدها آموزش دهید. کافیست یکی از آن کیف پول های نرم افزاری را تهیه کنید که تمام کلیدهایی را که از آنها استفاده نمی کنید ، جمع می کند. از همه بهتر ، احتمالاً از تلفن خود در برابر خراش نیز محافظت خواهید کرد.
در یادداشت مربوطه – کیف پول ، کیف یا کوله پشتی را با سخت افزار فلزی در سقف اتومبیل خود قرار ندهید. آنها می توانند به راحتی پایان را خراشیده کنند ، به خصوص اگر شروع به لغزش کنند.

7. Mud Flaps را نصب کنید

فلپ های گل و لای عالی هستند زیرا مانع از اسپری لاستیک در همه جا می شوند. اگر ماشین بزرگی مانند SUV یا کامیون دارید ، با رانندگان کنار شما مهربان ترند ، اما به خودروهای کوچک نیز کمک می کنند.
دریچه های لجن در چاه های چرخ شما نصب می شود تا آب ، کثیفی ، آب شور ، سنگ های کوچک و گرد و غبار ترمز در پشت چرخ و سپر عقب جمع نشود. آنها به ویژه برای جلوگیری از تراشه های سنگ مفید هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *