آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

5 علائم نصب بد دسته موتور(و هزینه تعویض)

5 علائم نصب بد گیربکس (و هزینه تعویض)

5 علائم نصب بد دسته موتور:ما ماشین هایمان را بدیهی می دانیم. وقتی به تمام قطعات متحرکی که با هم کار می کنند فکر می کنید، اختراعات شگفت انگیزی هستند. با این حال، جالب‌ترین چیزی که به نظر ما می‌رسد این است که ماشین‌ها چگونه لرزش را کنترل می‌کنند.

5 علائم نصب بد دسته موتور (و هزینه تعویض)

ما در مورد هزاران قطعه کوچک صحبت می کنیم که به طور مداوم در بدنه خودرو در حال چرخش هستند. شما فکر می کنید که ما ارتعاشات آن قسمت ها را احساس می کنیم که با هم کار می کنند، اما معمولاً اینطور نیست.

خوشبختانه برای ما، سیستم گیربکس ماشین ما به کاهش این ارتعاشات کمک می کند، اما این براکت پایه گیربکس است که قهرمان واقعی این بازی است. بدون این پایه موتور که گیربکس را ایمن نگه می دارد، رانندگی با خودرو بسیار راحت تر خواهد بود.

دسته موتور چیست؟

مشابه نحوه ایمن سازی پایه های موتور موتور خودرو، پایه های گیربکس (در امتداد براکت های پایه گیربکس) انتقال وسیله نقلیه به شاسی را تضمین می کنند. علاوه بر این، هر گونه لرزش را از خط محرک خودرو کنترل و جدا می کنند و از درست بودن زوایای اتصالات و میل محرک اطمینان حاصل می کنند.

یک پایه گیربکس معمولی دارای یک بوش اورتان یا لاستیکی است که به یک براکت پیچ شده، جوش داده شده یا متصل می شود. کل قطعه به وسیله نقلیه محکم شده است. اکثر خودروها یک یا دو پایه گیربکس دارند اما گاهی اوقات بیشتر.

5 علائم اصلی نصب بد انتقال

این پایه‌ها دارای اشکال و طرح‌های مختلفی هستند. اگرچه هدف همه آنها یکسان است. آنها از لاستیک و فلز مقاوم ساخته شده اند که برای غلبه بر گشتاور تولید شده توسط موتور ضروری است.

لاستیک ارتعاشات را به حدی کاهش می دهد که اگر مشکلی در اینجا وجود داشت، متوجه خواهید شد. در اینجا پنج علامت رایج وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

شماره 1 – صداهای کلانکینگ، ضربه زدن و کوبیدن

صدای نصب بد انتقال

صدای نصب بد انتقال

اگر به نظر می رسد که موتور شما در تلاش است از کار بیفتد، این نمونه ای شبیه به صدای شل گیربکس است. انقباض از برخورد فلز به فلز است. همانطور که موتور حرکت می کند، در موقعیت خود تغییر می کند.

هنگامی که پایه ها در وضعیت خوبی قرار دارند، همه چیز را به طور ایمن متصل می کنند. وقتی آنها در حال انفاق هستند، دیگر نمی توانند آن را ایمن نگه دارند. گیربکس شما به احتمال زیاد از خودرو خارج نمی شود، اما رانندگی با آن یک گزینه نیست.

وزن گیربکس تعویض دنده می تواند به سایر اجزای حیاتی داخل آسیب برساند. اگر پایه گیربکس عقب جابجا شود، به همان اندازه که از موتور سر و صدایی دریافت می‌کنید، نخواهید داشت، اما انتظار صدای تق تق قابل توجهی را دارید.

شماره 2 – کوبیدن

نویز سرعت گیر

نویز سرعت گیر

هنگامی که از روی دست انداز عبور می کنید بیشتر متوجه این صدا خواهید شد. همچنین به دلیل تغییر دنده در هنگام رانندگی ایجاد می شود. این حرکت بیشتر یک حرکت بالا و پایین است، نه پهلو به پهلو، اما به همان اندازه خطرناک است.

اگر اتصالات تا این حد شل شده باشند، گرفتن یک گوشه تیز می تواند نسبتاً خطرناک باشد.

شماره 3 – ارتعاشات بیش از حد

فرمان می لرزد

فرمان می لرزد

اگر ماشین دندان های واقعی شما را تکان می دهد، باید آن را مرتب کنید. لرزش های موتور، اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند شدید شود. این نه تنها برای مسافران ناراحت کننده خواهد بود، بلکه حواس راننده را نیز پرت می کند.

شماره 4 – شاسی فلکس

شاسی فلکس

این چیزی است که ممکن است مدتی طول بکشد تا توسعه یابد. اگر تا زمانی که این اتفاق افتاده است متوجه نشده اید که چیزی اشتباه است، شگفت زده خواهیم شد.

تغییر وزن می تواند باعث خم شدن قاب خودرو شود. با گذشت زمان، این امر می‌تواند باعث بدشکل شدن قاب شود و ممکن است درب‌ها به خوبی قبلی نباشند.

شماره 5 – مشکل در گوشه گیری

هنگام چرخش فرمان صدا ایجاد می کند

هنگام چرخش فرمان صدا ایجاد می کند

هیچ راه ساده ای برای توصیف این علامت وجود ندارد، اما اگر موتور شل باشد، با حرکت ماشین جابه جا می شود. برای مثال، اگر به چپ بپیچید، ممکن است موتور به سمت راست حرکت کند، که باعث عدم تعادل وزن می شود.

حرکت موتور ممکن است بیرون کشیدن از آن پیچ را دشوارتر کند و تشخیص این علامت ساده است. متوجه خواهید شد که این نیروی اینرسی بر خودرو تأثیر می گذارد. بدون شک صداهای خنده‌داری را نیز از زیر کاپوت خواهید شنید.

این مشکل را به ویژه در گوشه ها یا هنگام شتاب گیری متوجه خواهید شد. همچنین اگر در حال رانندگی به سمت پایین تپه هستید، ممکن است قابل توجه باشد، اگرچه تنها یک تغییر قابل توجه در آن نمونه وجود دارد.

هزینه تعویض دسته موتور

هزینه تعویض پایه گیربکس

هزینه تعویض پایه گیربکس

هزینه ها به مدل ماشین و برند پایه ها بستگی دارد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که همه پایه ها را به طور همزمان تعویض کنید. با توجه به اندازه کار، ممکن است کارآمدتر باشد. پایه‌ها باید تقریباً به همان اندازه دوام بیاورند، بنابراین اگر یکی از آنها تا حد جایگزینی خراب شده باشد، بقیه خیلی عقب نخواهند بود.

شما نباید ماشین خود را در این شرایط رانندگی کنید، بنابراین مقداری بودجه برای یدک کشی نیز اضافه کنید. تا زمانی که خودرو برای تعمیر نباشد، از میزان کامل آسیب مطلع نخواهید شد. گیربکس شل ممکن است به جنبه دیگری از خودرو آسیب رسانده باشد، بنابراین منتظر بمانید تا مکانیک شما آن را برای جزئیات بیشتر بررسی کند.

آیا خرابی دسته موتور  می تواند باعث لغزش شود؟

اگر پایه شل باشد، گیربکس ممکن است بلغزد. اگر مشکل بیش از حد طولانی باقی بماند، این احتمال وجود دارد که انتقال حتی از بین برود. این بدترین سناریو است، اما ممکن است اتفاق بیفتد.

این یکی از زمینه هایی است که نمی توانید در آن شانس بیاورید. بهتر است به کنار جاده بروید و برای کمک تماس بگیرید.

رانندگی در این شرایط خطرناک است. در صورت رانندگی در این شرایط، خطر آسیب بیشتری به خودروی خود خواهید داشت. آیا می خواهید به بدنه خودروی خود آسیب وارد کنید؟

موارد مرتبط :

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *