آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

P0140 عدم فعالیت در مدار سنسور اکسیژن (B2S1) – شرح ، علائم

P0140 عدم فعالیت در مدار سنسور اکسیژن (B2S1) - شرح ، علائم

P0140 عدم فعالیت در مدار سنسور اکسیژن (B2S1) – شرح ، علائم :وقتی وسیله نقلیه خود را روشن می کنید و شروع به رانندگی در جاده می کنید آخرین چیزی که می خواهید ببینید چراغ چک موتور است. اما برای میلیون ها راننده هر سال این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق می افتد.

کد P0140 (علائم، علل و نحوه رفع آن)

هنگامی که قلب خود را از گلوی خود بیرون می آورید و کد موتور را بررسی می کنید، تنها به لیست جدیدی از مشکلاتی که باید بفهمید منجر می شود. کد P0140 به چه معناست، چقدر جدی است و مهمتر از همه، چگونه آن را برطرف می کنید؟

ما همه چیز را در اینجا برای شما تجزیه می کنیم تا کد موتور را پاک کنید و وسیله نقلیه خود را به جاده برگردانید و مانند نو کار کند. خبر خوب این است که کد P0140 خرابی وسیله نقلیه یا موجودی حساب بانکی شما نیست!

کد مشکل OBD-II P0140 توضیحات

سنسورهای اکسیژن وسیله نقلیه شما تعداد سطوح انتشار مضر خروجی از سیستم اگزوز را اندازه گیری می کنند. یک سنسور O2 قبل از مبدل کاتالیزوری و یکی بعد از مبدل وجود دارد، و این به ECM می گوید که مبدل کاتالیزوری در حال حاضر چقدر موثر است.

بیشتر بخوانید: P0123 سنسور موقعیت دریچه گاز

کد P0140 به چه معناست؟

با این حال، اگر کد P0140 دارید، به این معنی است که در حال حاضر ECM هیچ سیگنالی از سنسور اکسیژن دریافت نمی کند. این لزوماً به این معنی نیست که مبدل کاتالیزوری کار نمی کند یا سنسورهای اکسیژن معیوب دارید، فقط نمی تواند سیگنالی از آن قطعات دریافت کند.

مدار سنسور اکسیژن – هیچ فعالیتی شناسایی نشده است

به همین دلیل، وسیله نقلیه شما نمی تواند تشخیص دهد که آیا سیستم به درستی کار می کند یا نه، و به همین دلیل است که چراغ چک موتور دریافت می کنید.

علائم کد P0140

اگر وسیله نقلیه شما دارای کد P0140 باشد، چراغ چک موتور خواهید داشت، اما به احتمال زیاد علائم قابل توجه دیگری نخواهید داشت. تنها زمانی که متوجه مشکل می شوید زمانی است که وسیله نقلیه شما برای تست آلایندگی وارد می شود.

اکثر تست‌کننده‌های آلایندگی به طور خودکار خودرویی را با چراغ چک موتور از یک جزء آلایندگی خراب می‌کنند. از آنجایی که سنسور اکسیژن بخشی از سیستم انتشار گازهای گلخانه ای است، تقریباً همیشه منجر به خرابی خودکار می شود.

بیشتر بخوانید: کد P0523 (علائم، علل و نحوه رفع آن)

البته، بدون اینکه سنسور اکسیژن عقب سیگنالی به ECM شما ارسال کند، ممکن است سطح انتشار NOx را افزایش داده باشید و حتی ممکن است متوجه آن نباشید. در حالی که در مورد عملکرد مشکلی نیست، اما برای محیط زیست بد است.

چراغ موتور را بررسی کنید

بدون علائم غیر طبیعی

تست انتشار ناموفق

افزایش انتشار NOx

عللت خطای P0140 چیست

اگر کد P0140 دارید، واقعاً فقط دو دلیل بالقوه وجود دارد. محتمل ترین مشکل، سیم کشی یا اتصال معیوب برای سنسور اکسیژن عقب است. این مشکل همچنین می تواند مبدل کاتالیزوری معیوب باشد، اما احتمال آن کمتر از مشکل سیم کشی یا اتصال است.

این مشکلات سیم‌کشی و اتصال ممکن است رخ دهد اگر یک سنگ یا قطعه دیگری از زباله‌های جاده به سمت بالا پریده و به کانکتور یا سیم‌کشی در حین رانندگی برخورد کند. یکی دیگر از دلایل رایج این است که درست پس از اتمام کار مکانیک یا شخص دیگری و فراموش کردن وصل کردن سنسور اکسیژن عقب به آن.

سیم کشی یا اتصالات معیوب به سنسورهای اکسیژن

مبدل کاتالیزوری معیوب

آیا کد P0140 جدی است؟

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن

اگرچه این کدی نیست که بخواهید نادیده بگیرید، در مقایسه با اکثر کدهای چراغ چک موتور دیگر، کد P0140 چندان جدی نیست. در واقع، این احتمال وجود دارد که همه چیز همچنان دقیقاً همانطور که باید کار می کند.

دلیل واقعی شما برای تعمیر کد P0140 این است که مطمئن نیستید همه چیز همانطور که باید کار می کند. اگر مشکل دیگری برای وسیله نقلیه شما پیش بیاید، راهی ندارد که به شما بگوید چه خبر است.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی دیفرانسیل

علاوه بر این، هیچ چیزی برای بررسی سنسورهای اکسیژن وجود ندارد. بنابراین، اگر مبدل کاتالیزوری یا سنسور اکسیژن از کار بیفتد، متوجه نخواهید شد. این بدان معناست که می‌توانید گازهای گلخانه‌ای بالا و داغ‌تر از اگزوز معمولی داشته باشید بدون اینکه متوجه شوید.

در نهایت، این می تواند منجر به سایش زودرس قطعات مختلف شود، اما در مقایسه با سایر چراغ های چک موتور، کد P0140 تقریباً به همان اندازه ملایم است.

چگونه خطای P0140 رفع کنیم

اگر کد P0140 دارید، معمولاً تکنسین‌های بی‌تجربه بیرون می‌آیند و حسگرهای O2 را تعویض می‌کنند. انجامش نده حتی اگر حسگرهای اکسیژن هر کاری را که قرار است انجام دهند، نمی‌توانند اطلاعات را از حسگر اکسیژن به رایانه برسانند.

این به این دلیل است که بیشتر اوقات یک P0140 از یک اتصال سیم کشی معیوب می آید. دوباره بررسی کنید که همه چیز به برق وصل باشد و آیا وسیله نقلیه شما کانکتورهای خرابی دارد یا خیر.

از آنجا، قدرت را در سنسور اکسیژن بررسی کنید. این به شما اطلاع می دهد که مشکل اتصال در کدام طرف مشکل است. اگر مشکل در قسمت برق است، سیم‌کشی و فیوز را بررسی کنید.

اگر در کانکتور برق دارید، مشکل بین سنسور اکسیژن و ECU است و به احتمال زیاد خط شکسته است. در حالی که مشکل می تواند یک مبدل کاتالیزوری معیوب باشد، این یک اتفاق بسیار نادر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.