آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

روکش مجدد در مقابل تعویض دیسک ترمز (نحوه انتخاب صحیح)

روکش مجدد در مقابل تعویض دیسک ترمز (نحوه انتخاب صحیح)

روکش مجدد در مقابل تعویض دیسک ترمز :هنگام برنامه ریزی برای انجام کار ترمز، همیشه با این سه سوال روبرو خواهید بود: آیا باید دیسک ها را تعویض کنم؟ یا باید به سادگی آنها را دوباره ظاهر کنم؟ و چگونه تصمیم بگیرم؟

روکش مجدد در مقابل تعویض دیسک ترمز

قبل از پرداختن به این موضوع، اجازه دهید به این نکته اشاره کنیم که برای اکثر کارهای ترمز، دیسک ها یا باید دوباره روکش شوند یا تعویض شوند. انجام ندادن هر یک از این مراحل تعمیر و نگهداری در برخی موارد ممکن است خوب باشد، اما می‌تواند منجر به سایش سریع لنت‌های ترمز و کاهش قدرت توقف شود.

برخی از تعمیرگاه ها ترجیح می دهند در هنگام انجام یک کار ترمز کامل، دیسک ها را دوباره دیسک  نکنند، بلکه آنها را با دیسک  جدید برای هر مشتری جایگزین کنند. این رویکرد زمان مورد نیاز برای دیسک  دیسک  را حذف می‌کند و ممکن است دیسک ی را در اختیار مشتری قرار دهد که شامل ضمانت سازنده است.

روکش یا تراش دیسک ترمز به چه معناست؟

روکش مجدد به معنای ماشینکاری سطوح دیسک  ترمز با استفاده از ابزاری به نام تراش ترمز است. پس از جدا کردن دیسک  از خودرو به راحتی می توان این کار را انجام داد. اما همچنین می توان از یک ماشین تراش مخصوص که به ماشین شما متصل می شود برای این کار استفاده کرد و نیازی به حذف دیسک  را از بین برد.

فرآیند ماشینکاری اعوجاج دیسک  و تغییرات ضخامت را حذف می کند. همچنین سطح مناسبی را ایجاد می کند تا لنت های جدید به درستی قرار بگیرند. همه اینها به بهبود قدرت توقف کمک می کند و می تواند به عمر لنت ترمز بیافزاید.

تمام دیسک  ترمز دارای حداقل ضخامت هستند. به طور کلی این روی دیسک  مشخص شده است. اگر پس از فرآیند ماشینکاری دیسک  نازکتر از این حداقل حد باشد، نباید سطح مجدد انجام شود.

چه زمانی دیسک ها باید دوباره روی سطح شوند؟

دو حالت مختلف وجود دارد که نشان می دهد نیاز به دیسک  مجدد است:

شماره 1 – هنگام تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز

اولین مورد زمانی است که شما در حال تعویض لنت ترمز فرسوده هستید. ماشینکاری دیسک ها بهترین عملکرد و عمر ترمز را برای لنت های جدید تضمین می کند. و اگر لنت های قدیمی سطوح دیسک  را مرتب کرده باشند، غالباً باز کردن دیسک  ضروری است. در از بین بردن این آسیب، سطوح اصطکاکی دیسک  به شرایط جدید باز می گردند.

شماره 2 – ضربان هنگام ترمز

مورد دوم زمانی است که در هنگام توقف تدریجی متوجه نبض در ترمز خود می شوید. ممکن است آن را در پدال ترمز یا در حرکت ناهموار ماشین خود در هنگام کاهش سرعت احساس کنید.

ضربان از سایش ناهموار روی سطوح دیسک  و/یا رسوبات ناهموار مواد اصطکاک لنت حاصل می شود. تغییرات ضخامت را می توان با استفاده از یک میکرومتر برای اندازه گیری دیسک در چندین مکان تشخیص داد. یا می توان از نشانگر شماره گیری برای تشخیص تغییرات سطح استفاده کرد زیرا دیسک  با دست چرخانده می شود.

به طور کلی، تغییر ضخامت یا سطح به اندازه 0.001 اینچ باعث واکنش های ترمز و پدال می شود که در بالا توضیح داده شد.

هزینه باز کردن دیسک های ترمز چقدر است؟

هزینه روکش مجدد برای هر دیسک  می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر خودتان دیسک  خود را بردارید و آنها را برای روکش مجدد به مغازه یا فروشگاه قطعات ببرید، هزینه آن می تواند از 15 دلار تا بیش از 45 دلار برای هر دیسک  متغیر باشد.

برای اینکه یک تعمیرگاه دیسک  شما را جدا کند، روی سطح آن قرار دهد و دوباره نصب کند، می‌تواند تا 100 دلار برای هر چرخ، 400 دلار برای کل ماشین هزینه داشته باشد. و فرآیند حذف/نصب مجدد و ماشین‌کاری می‌تواند برای برخی از شاسی‌بلندهای چهار چرخ محرک، کامیون‌های وانت و سدان‌ها و خودروهای اسپرت با کارایی بالا پرهزینه‌تر باشد.

چه مکان هایی دیسک ها را مجدداً ظاهر می کنند؟

دیسک  دیسک  عموماً توسط اکثر تعمیرگاه های خودرو که کارهای ترمز را انجام می دهند انجام می شود. و برخی از فروشگاه های قطعات خودرو می توانند ماشینکاری دیسک  را نیز ارائه دهند.

آیا می توان دیسک  سوراخ دار و/یا شکاف دار را دوباره روکش کرد؟

دیسک  متقاطع و شکاف دار

دیسک  متقاطع و شکاف دار

امروزه دیسک ها گاهی اوقات برای افزایش عملکرد ترمز سوراخ شده و/یا سوراخ می شوند. اگر خودروی شما دارای چنین دیسک های ترمز باشد، می توان آنها را با موفقیت توسط یک فروشگاه با تجربه دوباره روکش کرد. با این حال، فرآیند ماشینکاری برای این دیسک ها خطر شکستن ابزار برش را در حین چرخاندن دیسک  روی تراش ترمز افزایش می دهد.

این ناشی از بریدگی متناوب هنگام عبور سوراخ‌ها یا شکاف‌های دیسک  از زیر نقطه ابزار است. برخی از مغازه ها این ریسک را نمی پذیرند. اگر چنین دیسک ی دارید و می‌خواهید دوباره دیسک  شوند، باید با فروشگاه قطعات یا ترمز محلی خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که می‌توانند آن‌ها را بچرخانند (دوباره ماشینکاری کنند).

آیا دیسک  موجود در همه مدل‌ها و مدل‌های خودرو می‌توانند دوباره ظاهر شوند؟

پاسخ به این سوال این است که خیر. برخی از خودروسازان نیاز دارند که هنگام تعویض لنت ترمز، دیسک  جدید همیشه نصب شوند. قبل از اینکه مراحلی را برای بازیابی دیسک  ترمز خود انجام دهید، باید با بخش خدمات فروشنده تماس بگیرید تا به این سؤال پاسخ دهید.

چه زمانی باید به فکر تعویض دیسک خود باشید؟

اندازه گیری ضخامت دیسک  ترمز

اندازه گیری ضخامت دیسک  ترمز

در هر نقطه از زمان که به لنت ترمز جدید نیاز دارید یا ترمزهای شما ترمز یا ضربان ناهموار را نشان می دهد همانطور که قبلاً توضیح داده شد، تعویض دیسک  بادوام ترین عملیات است.

این مرحله دیسک  جدیدی را که هر کدام با ضخامت کامل دیسک هستند روی ماشین شما قرار می دهد. چنین دیسک ی عموماً دوام بیشتری خواهند داشت و عملکرد توقف بهتری نسبت به دیسک  ماشینکاری مجدد دارند.

اگر هنگام ترمزگیری صداهای خراش، جیغ یا خراشیدن می شنوید، این می تواند نشان دهنده تاب برداشتن، آسیب دیدگی یا فرسودگی دیسک  ترمز باشد. همه اینها تعویض دیسک  ترمز را ضروری می کند.

شرایط آب و هوایی زمستانی منجر به استفاده از نمک در جاده ها به ویژه در شمال ایالات متحده می شود. این در ترکیب با رطوبت زمستانی می تواند باعث خوردگی زیادی به ماشین شما از جمله دیسک  ترمز شود.

چنین خوردگی می تواند تا حدی یا به طور کامل راه های خنک کننده شعاعی را در دیسک های ترمز جلو و اغلب در هر موقعیت چهار چرخ مسدود کند. این آسیب می تواند قدرت توقف را کاهش دهد.

دیسک  ترمز جدید

دیسک  جدید در هر کار کامل ترمز این مشکل خاص را به بهترین وجه حل می کنند.

بعلاوه، اگر دیسک  خودروی شما یک یا چند بار دوباره روکش شده باشند، ممکن است دیگر به اندازه کافی ضخیم نباشند تا یک فرآیند ماشینکاری مجدد دیگر انجام شود. در این شرایط قطعاً دیسک  جدید مورد نیاز است.

هزینه تعویض دیسک ها چقدر است؟

خرید دیسک  جدید ممکن است هزینه بیشتری نسبت به دیسک  قدیمی نداشته باشد. در صورت خرید از یک فروشگاه قطعات، برخی از دیسک  وارداتی می توانند هر کدام 50 دلار قیمت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: علت تاب برداشتن دیسک صفحه ترمز

بیشتر بخوانید: دیسک ترمز چرخ چیست؟

در نقطه مقابل، دیسک  بزرگتر در پیکاپ تراک های بزرگ یا دیسک  دو تکه موجود در برخی خودروهای با کارایی بالا می توانند هر کدام تا 1000 دلار قیمت داشته باشند. این قیمت می تواند حتی برای فروشنده شما شگفت انگیزتر باشد.

چند تماس تلفنی با فروشگاه یا فروشنده قطعات شما می تواند بینشی در مورد اینکه این دیسک  جدید چقدر بر کیف پول شما تأثیر می گذارد را ارائه می دهد.

اگر ترمزهای خودروی خود را در تعمیرگاه تعمیر می کنید، هزینه دیسک  جدید تا حدی با عدم نیاز به ترمزهای قدیمی جبران می شود، بنابراین باید این موضوع را نیز در نظر گرفت.

و بسته به نوع و مدل خودروی خود، می‌توانید با قیمت مناسب برای این فرآیند در فروشنده خود شگفت‌زده شوید.

آیا می توانید دیسک  ترمز را به تنهایی تعویض کنید؟

دیسک  ترمز جدید

دیسک  ترمز جدید

این سوال را می توان با خرید دفترچه راهنمای خدمات برای خودروی خود به درستی پاسخ داد. نگاهی به این کتاب، وب سایت یا سی دی رام، روند برداشتن و نصب مجدد دیسک  ترمز و هر ابزار ویژه مورد نیاز را به شما نشان می دهد. این به پاسخ به این سوال کمک می کند که آیا می خواهید این کار را خودتان انجام دهید یا خیر.

به طور خلاصه، برای اکثر خودروهای محرک چرخ عقب، فرآیند حذف/تعویض دیسک  در هر مکان چرخ احتمالاً برای یک فرد خوب نسبتاً ساده است.

حذف دیسک  جلو برای اتومبیل های درایو جلو گاهی اوقات می تواند کمی دشوارتر باشد. و شاسی‌بلندهای چهار چرخ متحرک یا وانت‌های شاسی‌بلند ممکن است چالش‌های بسیار بزرگی را برای مرد یا دختر تعمیرکار خانه ایجاد کنند.

سخنی در مورد لنت و دیسک  ترمز جدید

در جای دیگر این سایت، مقاله نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام) به شما بینشی در مورد حذف و تعویض دیسک  ترمز می دهد. همچنین، در مرحله 16، نحوه قرار دادن پدها و دیسک  جدید را در طول این فرآیند توضیح خواهد داد.

بستر مناسب، عملکرد خوب ترمز را اولیه و طولانی تر می کند و احتمال صدای ترمز را پس از ترمزگیری کاهش می دهد. این روش می تواند به حداقل رساندن خطر نیاز به دیسک  دیسک  یا حتی جایگزینی در طی مایل ها بین کارهای کامل ترمز کمک کند.

دیسک ترمز چرخ جلو دنا

دیسک ترمز چرخ جلو پراید

دیسک ترمز چرخ جلو پژو 405

دیسک ترمز چرخ جلو سمند

دیسک ترمز چرخ جلو ۲۰۶ تیپ ۵

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *