آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

5 علت خم شدگی سوپاپ موتور خودرو (و هزینه تعمیر)

5 علت خم شدگی سوپاپ موتور خودرو (و هزینه تعمیر)

5 علت خم شدگی سوپاپ موتور خودرو:اگرچه امیدواریم هرگز موتور وسیله نقلیه خود را در وضعیتی که نیاز به تعمیر داخلی داشته باشد، پیدا نکنیم، اما امکان چنین مسائلی هرگز دور از ذهن نیست. متأسفانه، ترمیم مسائلی از این قبیل نسبتاً پرهزینه است، و بیشتر درگیر است، و درک دامنه کامل وضعیت موجود را حیاتی تر می کند.

5 علت خم شدگی سوپاپ موتور خودرو

یکی از مسائل داخلی موتور که نیاز به درک بیشتر دارد، مشکل یک یا چند سوپاپ موتور خمیده (مخم یا اگزوز) است. آسیب از این نوع می تواند در نتیجه چندین مشکل اساسی رخ دهد که برخی از آنها شایع تر از بقیه هستند.

با این وجود، اولین قدم در تعمیر موتوری که دارای یک یا چند سوپاپ حاشیه ای است، شامل شناخت علائم مختلف مرتبط با چنین آسیبی است. این به فرد امکان می‌دهد تا بهترین مسیر حرکت رو به جلو را تعیین کند، مهم نیست که در یک موقعیت خاص چه چیزی ممکن است شامل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم خمیدگی دریچه و همچنین نحوه ادامه در صورت بروز چنین شرایط ناگواری در آینده، ادامه مطلب را بخوانید.

سوپاپ های موتور چیست؟

سوپاپ های موتور چیست؟

سوپاپ های موتور چیست؟

موتور احتراق داخلی چهار زمانه مدرن دارای هر دو سوپاپ ورودی و خروجی در هر محفظه احتراق خاص است. این سوپاپ‌ها اجازه می‌دهند تا هوای ورودی تازه به هر سیلندر قبل از احتراق وارد شود و همچنین اجازه می‌دهد گازهای احتراق مصرف‌شده به مسیر اگزوز موتور خارج شوند.

در حالت استاتیک، سوپاپ های موتور در حالت بسته، توسط فنرهای مخصوص نصب شده روی سوپاپ (فنر سوپاپ) نگه داشته می شوند. سپس این سوپاپ ها از طریق نیروی مکانیکی وارد شده توسط چرخش میل بادامک موتور، به طور مستقیم در مورد موتورهای OHC یا به طور غیرمستقیم در موتورهای OHV، باز می شوند.

بیشتر بخوانید: دلیل نشتی واشر درب سوپاپ

در هر صورت، فعال سازی سوپاپ محصول مستقیم زمان بندی بادامک است که خود محصول زمان بندی موتور به طور کلی است. میل لنگ و میل بادامک موتور از طریق یک زنجیر تایم یا تسمه تایم با یکدیگر زمان بندی می شوند، بنابراین اطمینان حاصل می شود که حرکت سوپاپ به درستی در رابطه با ضربه پیستون زمان بندی شده است.

علائم خرابی سوپاپ خم شده

وجود یک یا چند سوپاپ خمیده در موتور معمولاً با تعدادی علائم ثانویه همراه است. تشخیص این علائم اغلب هنگام تلاش برای تشخیص مشکل در دست مفید است.

در زیر چندین مورد از رایج ترین علائم مرتبط با دریچه خمیده آورده شده است.

شماره 1 – شلیک اشتباه

یک سوپاپ خم شده اغلب منجر به آتش سوزی ناقص می شود که تا حد زیادی به دلیل این واقعیت است که یک سیلندر خاص قادر به ورودی یا خروجی مطابق طراحی نیست. هنگام تلاش برای تشخیص این مشکل، شلیک نادرست مشاهده شده به سیلندر آسیب دیده محدود می شود.

شماره 2 – نتیجه معکوس

بازگشت معکوس یکی دیگر از علائم رایج است که به آسیب دریچه نسبت داده می شود. این وضعیت اغلب زمانی خود را نشان می دهد که دریچه اگزوز یک سیلندر خاص نتواند آنطور که در نظر گرفته شده است قرار بگیرد.

شماره 3 – از دست دادن قدرت

ماشین روشن می شود سپس خاموش میشود

همچنین ممکن است متوجه شوید که اگر موتور آن یک یا چند سوپاپ خمیده داشته باشد، به نظر می رسد که قدرت خودروی شما کم است.

این به دلیل این واقعیت است که سیلندر آسیب دیده معمولاً درجاتی از اتلاف تراکم را نشان می دهد و در نتیجه فرآیند احتراق را به طور کلی مختل می کند.

شماره 4 – صداهای غیر عادی

اگر یک سوپاپ به اندازه کافی خم شده باشد که در حالت باز آویزان شود، اغلب می توان مقدار معینی از پچ پچ یا تلق فلزی را شنید. این نتیجه تماس مداوم پیستون/شیر است.

در صورت آشکار شدن چنین صداهایی باید فوراً استفاده از خودرو متوقف شود.

شماره 5 – مصرف روغن

مصرف بیش از حد روغن نیز می تواند به دلیل مشکلات مربوط به صندلی/راهنمای سوپاپ، نشان دهنده آسیب سوپاپ باشد.

در بسیاری از موارد، این مصرف بیش از حد روغن با ظهور دود اگزوز سنگین و آبی رنگ همراه خواهد بود که اغلب بوی سوختگی محسوسی را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید:آیا نشت واشر درب سوپاپ می تواند باعث آتش سوزی شود؟

چه چیزی باعث خم شدن سوپاپ موتور می شود؟

 

شماره 1 - خرابی تسمه تایم / زنجیر

1-خرابی تسمه تایم

شایع ترین علت خم شدن شیر، خرابی زنجیر تایم یا تسمه تایم است. البته این به این واقعیت بستگی دارد که موتور مورد نظر دارای طراحی تداخلی است، که هر موتوری را توصیف می کند که در آن زمان بندی نامناسب می تواند منجر به تماس پیستون / سوپاپ شود.

از سوی دیگر، موتورهای بدون تداخل مستعد آسیب از این نوع نیستند.

شماره 2 – موتور بیش از حد برگردان

سرعت سنج دور در دقیقه بالا

سرعت سنج دور در دقیقه بالا

چرخش بیش از حد موتور یکی دیگر از دلایل بالقوه آسیب سوپاپ است. هنگامی که یک موتور حتی برای مدت کوتاهی بیش از حد چرخش می‌کند، شرایطی به نام «شناور سوپاپ» ممکن است رخ دهد.

اصطلاح شناور سوپاپ وضعیتی را توصیف می‌کند که در آن سوپاپ‌های موتور آنطور که باید به طور کامل چرخش نمی‌کنند (باز/بستن) و به طور بالقوه منجر به تماس سوپاپ/پیستون می‌شود.

بیشتر بخوانید: زمانبندی متغیر سوپاپ چگونه کار می کند؟

شماره 3 – روغن کاری ناکافی

در موارد شدید، عدم روانکاری کافی می‌تواند باعث کشیده شدن سوپاپ‌های موتور شود در راهنمای خود، در نهایت سناریویی را ایجاد می کند که در آن تماس سوپاپ/پیستون امکان پذیر است. این همچنین می تواند زمانی رخ دهد که روغن موتور به دلیل بی توجهی مکرر به تعمیر و نگهداری مشخص شده خراب شود.

شماره 4 – موتور بیش از حد گرم شده است

همچنین مشخص شده است که آسیب سوپاپ در موارد داغ شدن بیش از حد شدید یا طولانی مدت موتور رخ می دهد. این گرمای بیش از حد می تواند منجر به تاب برداشتن اجزای داخلی موتور از جمله دریچه های ورودی و خروجی شود.

نحوه تایید خم شدن سوپاپ ها

راهنمای سوپاپ بد

آسیب دریچه را می توان به روش های مختلفی تایید کرد، از جمله از طریق معاینه فیزیکی دقیق. درپوش سوپاپ موتور را می توان قبل از روشن کردن موتور آسیب دیده و بررسی عملکرد روان سوپاپ جدا کرد.

از طرف دیگر، منیفولد ورودی و منیفولد اگزوز موتور را می توان جدا کرد، در این مرحله بررسی از طریق درگاه های ورودی/اگزوز در معرض دید امکان پذیر خواهد بود.

جهت خرید واشر درب سوپاپ پراید کلیک کنید .

جهت خرید  واشر درب سوپاپ 405 کلیک کنید .

آسیب دریچه را می توان از طریق استفاده از تجهیزات تخصصی که برای جداسازی تلفات فشرده سازی در نظر گرفته شده است، شناسایی کرد. با استفاده از این تجهیزات، یک آزمایش نشتی می‌توان انجام داد، که این امکان را فراهم می‌کند تا مشخص شود که آیا سوپاپ‌های ورودی و خروجی موتور همانطور که باید آب‌بندی می‌شوند یا خیر.

هزینه تعمیر سوپاپ خم شده موتور؟

هزینه تعمیر سوپاپ موتور

هزینه تعمیر سوپاپ موتور

تنها راه “صحیح” برای اصلاح دریچه های خمیده یا آسیب دیده، تعویض است. این یک تعمیر نسبتاً پیچیده است، زیرا نیاز به برداشتن سرسیلندر موتور دارد.

به همین دلیل، هزینه های نیروی کار نسبتاً سنگین است. با توجه به نوع خودرو این هزینه متغییر میباشد.

همچنین تعدادی از روش های تعمیر سوپاپ استفاده شده است که شامل برداشتن سرسیلندر آسیب دیده نمی شود. بیشتر آنها حول فشار دادن یک سیلندر با هوای فشرده قبل از تلاش برای صاف کردن دستی یک شیر خم شده با نیروی دستی می چرخند.

در حالی که تعمیر این نوع هزینه بسیار کمتری دارد، تلاش هایی از این نوع توصیه نمی شود، زیرا احتمالاً ضعیف شدن شیر “تعمیر شده” منجر خواهد شد. راهنمای سوپاپ ها و نشیمنگاه های سوپاپ نیز ممکن است در این فرآیند آسیب ببینند.

واشر درب سوپاپ پژو پارس XU7

واشر درب سوپاپ سمند XU7

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *