بلاگ, نکات خودرویی

12 قطعه خودرو که باید اغلب آنها را تعویض کنید

12 قطعه خودرو که باید اغلب آنها را تعویض کنید

12 قطعه خودرو که باید اغلب آنها را تعویض کنید :مگر اینکه در قلب شهری با حمل و نقل عمومی خوب زندگی کنید، برای کار، مدرسه و زندگی به ماشین نیاز دارید. خرید یک ماشین جدید دشوار است، و شما می خواهید مطمئن شوید که ماشینی که رانندگی می کنید تا جایی که می توانید دوام می آورد و مشکلات را قبل از شروع آنها متوقف کنید.

مهم نیست که چقدر مراقب باشید، قطعات خودروی شما به مرور زمان نیاز به تعویض دارند:اینجا مواردی وجود دارد که به احتمال زیاد مجبور خواهید بود آنها را جایگزین کنید..

1. دینام

دینام چیزی است که باتری ماشین شما را شارژ نگه می دارد و برق را به سیستم الکتریکی شما می فرستد. ممکن است پس از پنج یا شش سال رانندگی از کار بیفتد، اما از سوی دیگر، اغلب به اشتباه به عنوان منبع مشکل خودروی شما تشخیص داده می‌شود، بنابراین از مکانیک‌تان می‌خواهید قبل از تعویض آن، آن را آزمایش کند تا مطمئن شود که واقعاً باعث ایجاد مشکل شده است. چالش ها و مسائل.

12 قطعه خودرو که باید اغلب آنها را تعویض کنید

2. فیلتر هوا

فیلتر هوای ماشین شما برای جلوگیری از ورود کثیفی به موتور شما وجود دارد، بنابراین برای مدت طولانی تری کارآمد باقی می ماند. از آنجایی که از کاغذ ساخته شده است، به طور منظم نیاز به تغییر دارد، اما بسته به میزان گرد و غبار منطقه ای که در آن زندگی می کنید، چقدر تغییر می کند.

اگر در مکانی پر گرد و غبار زندگی می کنید، سالی یک بار تغییر آن یک قانون به نظر می رسد، و در هر صورت عادت بدی نیست.

12 قطعه خودرو که باید اغلب آنها را تعویض کنید

3. باتری

بدون باتری، هیچ چیز روی ماشین شما کار نمی کند، و زمانی که ماشین شما تمام شود، در جایی گیر خواهید کرد (البته، اگر این اتفاق بیفتد، ماشین دیگری می تواند شما را با کابل های جامپر شارژ کند، که باید از آنها برای رفتن مستقیم به یک فروشگاه خودرو استفاده کنید).

بسته به نحوه رانندگی شما، و اگر به یاد داشته باشید که چراغ‌های جلوی خود را خاموش بگذارید، باتری شما باید سه تا پنج سال دوام بیاورد، یا اگر در مکانی واقعاً گرم زندگی می‌کنید، عمر باتری شما کمتر است. زمانی که روشن شدن ماشین شما بیش از حد معمول طول بکشد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

بیشتر بخوانید:شرکت پخش لوازم یدکی خودرو

4. لنت ترمز

اگر چیزی در مورد رانندگی بدانید، متوجه خواهید شد که چرا داشتن لنت ترمز خوب بسیار مهم است. هر بار که از آنها استفاده می کنید کمی بیشتر فرسوده می شوند، بنابراین دیر یا زود نیاز به تعویض دارند. شما هر سه تا پنج سال یکبار به لنت ترمز جدید نیاز خواهید داشت،

یا اگر وسیله نقلیه بزرگ و سنگینی باشد یا در شهر زندگی می کنید، یا کمتر به آن نیاز دارید، زیرا ترافیک شهری باعث می شود بیشتر از ترمز استفاده کنید.

با شنیدن صدای جیغ فلز لخت هنگام ترمز، متوجه خواهید شد که واقعاً باید لنت ترمز خود را تعویض کنید.

5. تسمه تایم

تسمه تایم شما یک بخش اساسی از موتور شما است و اگر بند بیاید، موتور ممکن است آسیب بزرگی به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که هر هشت سال یک بار آن را تعویض می کنید. بین تغییرات زمان زیادی است، اما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید؛ اگر موتور شما به جای تسمه زنجیر تایم داشته باشد، نیازی به تعویض نخواهد داشت.

6. پمپ سوخت

پمپ بنزین شما گاز را از باک به موتور منتقل می کند و بنابراین تقریباً دائماً در کار است. جدا از فرسودگی و پارگی منظم، ممکن است در اثر زنگ زدگی یا کثیفی مخزن سوخت نیز آسیب ببیند.

بدون بنزین، ماشین شما کار نمی کند، بنابراین باید مطمئن شوید که کار می کند. یکی از کارهایی که می توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن آن انجام دهید این است که زمانی که باک شما نزدیک به خالی است رانندگی نکنید و در عوض آن را زودتر پر کنید. اگر به این قانون پایبند باشید، بسیاری از آنها طول عمر خودروی شما را دوام می آورند.

بیشتر بخوانید:6 علائم خرابی موتور که نباید نادیده بگیرید

7. پمپ آب

پمپ آب وظیفه دارد مایع خنک کننده را در موتور شما به گردش درآورد تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند. این یکی دیگر از قطعات خودرو است که اگر خوش شانس باشید، برای تمام طول عمر وسیله نقلیه شما دوام می آورد، اما می تواند هر شش تا هشت سال یکبار تعویض شود، به خصوص اگر شروع به نشتی کند.

8. چراغ ها

شما نیاز دارید که چراغ راهنماهایتان چشمک بزند، و نیاز دارید که چراغ‌های جلوتان در شب بدرخشند. هر دو بر روی لامپ های بسیار استاندارد کار می کنند، که در نهایت می سوزند، معمولاً هر 1000 ساعت کارکرد، یا پنج تا هفت سال، بسته به میزان رانندگی در شب.

معمولاً ترفندی برای خارج کردن لامپ های سوخته از ماشین شما برای تعویض آنها وجود دارد، اما دفترچه راهنمای ماشین شما می تواند به شما نشان دهد که چگونه.

9. روغن

هر خودرویی نیاز به تعویض منظم روغن خود دارد و بیشتر مغازه‌ها برچسبی روی شیشه جلوی شما می‌زنند تا به شما یادآوری کند که چه زمانی نیاز به تعویض بعدی دارید که معمولاً هر سه تا شش ماه یکبار انجام می‌شود.

برای روغن کاری موتور و جذب گرد و غبار و زباله های اضافی به آن روغن نیاز دارید.

در اینجا یک نکته مهم وجود دارد: اگر خودروی شما شروع به هشدار در مورد نیاز به تعویض روغن به شما کرد، باید همین الان آن را تعویض کنید، در غیر این صورت آسیب می بیند، زیرا چراغ داشبورد آخرین هشداری است که دریافت می کنید.

10. شمع

شمع ها به معنای واقعی کلمه جرقه ای را تولید می کنند که باعث می شود انفجارهای کوچک سوختی که موتور شما را به کار می اندازند. داشتن شمع های تمیز و دست نخورده بسیار مهم است تا ماشین شما در بهترین حالت خود کار کند.

کثیف یا آسیب دیده منجر به مسافت پیموده شده بد بنزین، شتاب آهسته و مشکل در راه اندازی ماشین شما می شود. شمع های مدرن حدود 160000 کیلومتر یا هشت سال دوام می آورند، اما اگر در خودرو مشکل دارید، باید یکی از اولین مواردی باشد که بررسی می شود.

11. لاستیک

شما نیاز به t o تایرهای خود را باد نگه دارید و مطمئن شوید که فرسوده نمی شوند تا به شما کمک کند سوخت کمتری بسوزانید، در باران یا برف ایمن تر رانندگی کنید و از ترکیدن لاستیک جلوگیری کنید. بیشتر لاستیک ها 80000 کیلومتر یا 5 تا 7 سال عمر می کنند و برای تابستان و زمستان باید ست های جداگانه ای داشته باشید.

12. تیغه های برف پاک کن

به طور طبیعی، شما باید دید واضحی از جایی که در هنگام بارش باران یا برف می‌بارد داشته باشید، بنابراین باید مطمئن شوید که برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلوی شما در بهترین حالت قرار دارند. به محض اینکه هنگام استفاده از آنها رگه هایی دیدید، جدید بخرید.!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *