آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

5 بهترین لنت ترمز برای خودرو ها، کامیون ها و SUV ها

5 بهترین لنت ترمز برای خودرو ها، کامیون ها و SUV ها

 بهترین لنت ترمز برای خودرو ها:لنت ترمز در خودروها، کامیون ها، SUV ها و حتی موتورسیکلت ها یافت می شود. آنها چیزی هستند که در برابر روتورهای ترمز دیسکی وسیله نقلیه شما اصطکاک ایجاد می کنند. هر بار که روی پدال ترمز پا می گذارید این اتفاق می افتد و این اصطکاک باعث کاهش سرعت خودرو و توقف آن می شود.

 بهترین لنت ترمز برای خودرو ها:

به دلیل تعداد دفعاتی که روی پدال ترمز می گذاریم، به طور طبیعی سایش و پارگی منظم زیادی روی لنت ترمز ایجاد می کند. از آنجایی که لنت ترمز می تواند تا حدودی از نظر عملکرد، طول عمر، صدا، گرد و غبار و قیمت متفاوت باشد، بهترین لنت ترمز برای یک وسیله نقلیه ممکن است لزوماً بهترین لنت ترمز برای دیگری نباشد.

قبل از اینکه به لیست 5 بهترین لنت ترمز خود وارد شویم، مهم است که سه نوع اصلی از مواد لنت ترمز را درک کنیم. آنها یکسان خلق نشده اند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

انواع لنت ترمز

هنگامی که لنت ترمز کار خود را انجام می دهد، انرژی جنبشی یک وسیله نقلیه در حال حرکت را به انرژی حرارتی (گرمای زیاد) تبدیل می کند، بنابراین لنت ها باید از ماده ای ساخته شوند که گرما را به خوبی دفع کند. خودروهای قدیمی‌تر از آزبست برای ساخت لنت ترمز استفاده می‌کردند، زیرا توانایی برتر آن در خلاصی از گرما دارد.

البته، اکنون می دانیم که آزبست در هنگام استنشاق گرد و غبار می تواند باعث بیماری شدید شود، بنابراین جایگزین ها به سرعت تبدیل به یک هنجار شدند. در اینجا سه ماده اصلی لنت ترمز مورد استفاده امروزه آورده شده است.

متالیک/نیمه فلزی

مواد لنت ترمز فلزی

لنت‌های ترمز فلزی که گاهی لنت‌های نیمه فلزی نیز نامیده می‌شوند، از مخلوطی از موادی مانند فولاد، آهن، گرافیت و مس ساخته شده‌اند که با یک رزین آلی در کنار هم نگه داشته می‌شوند.

آنها کاملاً سخت هستند، بنابراین معمولاً بقیه سیستم ترمز قبل از لنت ها فرسوده می شوند. استفاده از اینها ممکن است روتورهای شما را سریعتر از آنچه می خواهید فرسوده کند.

لنت های فلزی در اکثر وسایل نقلیه استفاده می شود زیرا نسبت هزینه به منفعت زیادی دارد. این قطعات مقرون به صرفه زمانی که برای توقف وسایل نقلیه سنگین استفاده می شوند واقعا می درخشند، اگرچه برای خودروهای جاده ای نیز عالی هستند.

اینها گاهی اوقات در رانندگی پرفورمنس استفاده می‌شوند و تا زمانی که خودرو زمان کافی برای گرم کردن داشته باشد، خوب کار می‌کنند، زیرا مواد در هنگام گرم شدن بسیار بهتر عمل می‌کنند.

لنت سرامیکی

جنس لنت ترمز سرامیکی

جنس لنت ترمز سرامیکی

لنت های ترمز مصنوعی یا سرامیکی عمدتاً از سرامیک ساخته می شوند و مقداری مواد پرکننده توسط یک ترکیب چسبنده به هم متصل می شوند. اینها برای رانندگی تهاجمی عالی هستند زیرا سرامیک گرما را به خوبی دفع می کند و به آرامی فرسوده می شوند.

بسیار مهم است که لنت‌های ترمز گرما را به طور مؤثر دفع کنند، زیرا لنت‌های بیش از حد گرم شده، اگر اصلاً کار نمی‌کنند، خوب کار نمی‌کنند. هر ماده پد با دقت ساخته شده است تا ضریب اصطکاک مناسبی داشته باشد، بنابراین اگر دما خارج از محدوده مورد نظر باشد، مواد رفتار متفاوتی دارند. از دست دادن موقت توانایی ترمز به دلیل گرمای بیش از حد، محو شدن ترمز نامیده می شود.

لنت ترمز سرامیکی در کنار مزایای فراوان، بالاترین هزینه را نیز دارد. برای اکثر رانندگان، هزینه افزایش عملکرد را توجیه نمی کند.

گرم شدن این ماده تا دمای عملیاتی مطلوب بیشتر طول می کشد، بنابراین ممکن است برای یک راننده روزانه بهترین نباشد. هنگامی که لنت ترمز خارج از محدوده حرارتی مورد نظر خود کار می کند، فاصله توقف افزایش می یابد، حتی اگر به دلیل سرد بودن لنت ها باشد.

لنت ترمز ارگانیک

مواد ارگانیک لنت ترمز

مواد ارگانیک لنت ترمز

لنت های ترمز ارگانیک یا غیرفلزی معمولاً نرم ترین هستند (و در نتیجه طول عمر کوتاهی دارند). آنها اغلب از شیشه، لاستیک و رزین مخلوط با کمی الیاف فلزی ساخته می شوند.

گاهی اوقات کولار، یک ماده آلی بسیار قوی، می تواند برای افزایش دوام در این لنت ها مخلوط شود، اگرچه برچسب قیمت نشان دهنده بهبود است.

لنت های ارگانیک میزان آلودگی ناشی از گرد و غبار ترمز را کاهش می دهند و به راحتی از بین می روند. این باعث می شود آنها برای وسایل نقلیه ای که نیاز به ترمز بالایی ندارند مناسب باشند.

5 بهترین لنت ترمز

اکنون که با انواع لنت ترمزهای موجود آشنا شدید، نکته بعدی بررسی بهترین مارک های لنت ترمز موجود در حال حاضر است. در زیر رتبه‌بندی‌های برتر تولیدکنندگان لنت ترمز برای خودروها، شاسی‌بلندها و کامیون‌ها به همراه پیوندی به مدل محبوب هر کدام آورده شده است.

احتمالاً باید سایت‌های آمازون یا آنلاین قطعات خودرو را برای اندازه خاص متناسب با وسیله نقلیه خود جستجو کنید.

شماره 1 – لنت ترمز آکبونو

بررسی لنت ترمز Akebono این لنت ترمز ژاپنی نه تنها برای کامیون ها و اتومبیل ها، بلکه برای موتور سیکلت ها و اسکوترها نیز مناسب است. برخی از وسایل نقلیه رده بالا که ممکن است آنها را در آنها بیابید عبارتند از آئودی، بی ام و و مرسدس (حتی AMG).

آنها ترکیبی خارق العاده از قدرت توقف، طول عمر و گرد و غبار کم ترمز را ارائه می دهند که آنها را به گزینه ای محبوب در محدوده قیمت متوسط تبدیل می کند.

مثال: لنت ترمز سرامیکی Akebono ACT787

مثال: لنت ترمز سرامیکی Akebono ACT787

شماره 2 – لنت ترمز واگنر

بررسی لنت ترمز واگنر واگنر یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تولید کنندگان قطعات ترمز در سراسر جهان است. آنها عمر طولانی، عملکرد بی صدا، گرد و غبار کم ترمز را ارائه می دهند آنها را لنت ترمز همه جانبه فوق العاده می سازد.

تقریباً هر مجموعه ای از سرامیک های واگنر ارتقای خوبی نسبت به لنت ترمز استوک شما خواهد بود.

مثال: لنت ترمز سرامیکی Wagner ThermoQuiet QC1324

مثال: لنت ترمز سرامیکی Wagner ThermoQuiet QC1324

شماره 3 – لنت ترمز StopTech

بررسی لنت ترمز StopTech لنت های ترمز StopTech برخی از بهترین عملکردهای بازار را ارائه می دهند و در مواقعی که نیاز به کاهش سرعت دارید، مانند رانندگی با نشاط در جاده های بادخیز، ایزوله، اتوکراس یا روزهای پیست، انتخاب خوبی هستند. جای تعجب نیست که بسیاری از رزمناوهای پلیس از لنت ترمز StopTech استفاده می کنند.

وسایل نقلیه سنگین‌تر مانند کامیون‌ها و شاسی‌بلندها نیز از این لنت‌ها سود می‌برند، زیرا توقف آن وزن می‌تواند برای برندهای دیگر چالشی باشد. آنها شناخته شده اند که چرخ های شما را سریعتر از سایر مارک ها با گرد و غبار ترمز می پوشانند، بنابراین اگر تمیز نگه داشتن چرخ های شما برای مدت طولانی مشکل است، مارک دیگری ممکن است گزینه بهتری باشد.

مثال: لنت ترمز فلزی StopTech 309.10780

مثال: لنت ترمز فلزی StopTech 309.10780

شماره 4 – لنت ترمز بوش

بررسی لنت ترمز بوش بوش یک برند آلمانی شناخته شده است اما آنها تقریباً برای هر خودرویی لنت ترمز می سازند. این یک برند محبوب با صاحبان خودروهای آئودی، نیسان، تویوتا و لکسوس است.

سری محبوب QuietCast آنها قدرت توقف عالی همراه با عملکرد بی صدا را ارائه می دهد در حالی که تنها مقدار کمی گرد و غبار ترمز تولید می کند.

مثال: لنت های ترمز سرامیکی بوش BC905 QuietCast

مثال: لنت های ترمز سرامیکی بوش BC905 QuietCast

شماره 5 – لنت ترمز AC Delco

بررسی لنت ترمز AC Delco اگر یک گزینه لنت ترمز جایگزین مقرون به صرفه می خواهید، شکست دادن AC Delco دشوار است. لنت های AC Delco که به دلیل گرد و غبار کم، صدای تقریباً صفر و عملکرد خوب شناخته می شوند، یکی از بهترین ارزش ها هستند. آنها به ویژه در بین دارندگان کامیون های GM و SUV محبوب هستند اما تقریباً برای هر وسیله نقلیه ای گزینه خوبی هستند.

خرید لنت ترمز از آکام پارت

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *