آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام) :

نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام) :

نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام) : در حالی که بسیاری از نوشته‌های مربوط به “نحوه تعویض لنت ترمز” را می‌توان به صورت آنلاین یافت، روش گام به گام زیر به جزئیات بسیار بیشتری می‌پردازد و نکات مختلفی را ارائه می‌دهد که در جای دیگر یافت نمی‌شوند.

نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام)

اگرچه احتمالاً امروز در شرایط خوبی قرار دارند، در چند هفته یا چند ماه آینده نیاز به تعویض دارند. و اگر شما یک پسر یا دختر با مهارت متوسط هستید، می توانید خودتان این کار را انجام دهید.

انتظار طولانی مدت برای کار ترمز می تواند منجر به آسیب شدید به روتورهای ترمز شود که می تواند به طور قابل توجهی به هزینه کلی این کار اضافه کند.

یادداشت ویراستار:

در حالی که بسیاری از نوشته‌های مربوط به “نحوه تعویض لنت ترمز” را می‌توان به صورت آنلاین یافت، روش گام به گام زیر به جزئیات بسیار بیشتری می‌پردازد و نکات مختلفی را ارائه می‌دهد که در جای دیگر یافت نمی‌شوند.

روش زیر برای سیستم های ترمزی است که از ترمزهای دیسکی با کالیپرهای ترمز شناور استفاده می کنند. این ترتیب بیشتر برای خودروهای سواری، SUV و کامیون های سبک رایج است. جایگزین کالیپرهای شناور، طراحی کولیس ثابت است که عموماً در خودروهای با عملکرد بالا و مسابقه ای یافت می شود.

یک کولیس شناور فقط یک یا دو پیستون در یک طرف دیسک دارد در حالی که یک کولیس ثابت می تواند یک تا سه پیستون به طور متقارن در هر طرف روتور (دیسک) داشته باشد. کولیس شناور توسط پین های روغن کاری شده به یک براکت ثابت متصل می شود و می تواند آزادانه در جهت عمود بر روتور ترمز حرکت کند.

مزایای تعویض لنت ترمز خود

حالا چرا خودتان کار را انجام دهید؟ اساساً به این دلیل: می توانید مقداری پول پس انداز کنید (مخصوصاً اگر قبلاً چند ابزار دارید) اما نه مقدار زیادی. یک کار ترمز متوسط (برای ترمزهای جلو یا عقب) حدود 150 تا 300 دلار هزینه کار خواهد داشت. این چیزی است که می توانید پس انداز کنید، اما همچنان برای قطعات پرداخت خواهید کرد.

دومین مزیت کمتر ملموس اما مهم، تجربه یادگیری خواهد بود. این و یک درک جدید در مورد نحوه عملکرد ترمزهای شما. دانستن این موضوع می تواند در آینده با ارائه آگاهی نسبت به ظاهر ترمزهای تقریبا فرسوده، مقداری از هزینه های تعمیر را برای شما ذخیره کند.

تعویض لنت ترمز چقدر سخت است؟

نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام) :

نحوه تعویض لنت ترمز (گام به گام) :

این یک کار نسبتاً دشوار است، اما اکثر مردم می توانند آن را انجام دهند، اگر دفترچه راهنمای فروشگاه داشته باشند و روند زیر را دنبال کنند. اگر تا به حال روغن خود را تعویض کرده باشید، احتمالاً برای تعویض لنت ترمز خودروی مجهز به ترمزهای دیسکی (روتوری) (در مقابل ترمزهای درام) مشکل زیادی نخواهید داشت.

من می توانم یک کار کثیف باشم، بنابراین استفاده از دستکش مکانیک توصیه می شود. در برخی موارد، ماسک صورت فیلتر کننده گرد و غبار ممکن است مفید باشد. علاوه بر این، شما به یک دفترچه راهنمای فروشگاه، مجموعه ای مناسب از ابزارها و تعدادی ابزار مصرفی نیاز دارید. بخش ابزارهای مورد نیاز و مواد مورد نیاز را در زیر ببینید.

مقداری قدرت دست و بازو برای شل کردن و سفت کردن بست ها به علاوه برای برداشتن و نصب مجدد چرخ ها لازم است.

تعویض لنت ترمز چقدر طول می کشد؟

مگر اینکه برای امرار معاش این کار را انجام دهید، برای تعویض لنت ترمز جلو یا عقب به حدود یک صبح شنبه (مثلاً 4-3 ساعت) نیاز دارید. بعد از اینکه یک بار این روش را انجام دادید، زمان کمتری برای جایگزینی آنها در آینده از شما خواهد گرفت.

آیا باید هر چهار پد را عوض کنم؟

در عمر ماشین شما، معمولاً ابتدا لنت های جلو نیاز به تعویض دارند. آنها بیشتر کار را با توقف خودرو انجام می دهند و سریعتر از عقب فرسوده می شوند.

همانطور که گفته شد، باید به طور دوره ای ضخامت لنت و علائم سایش ناهموار را در هر چهار مکان بررسی کنید.

توجه داشته باشید که تعویض لنت باید در ست های محوری انجام شود. به همین دلیل است که هنگام خرید لنت بسته به نیازهای خاص خود، یک مجموعه محور جلو، یک مجموعه محور عقب یا هر دو مجموعه را دریافت خواهید کرد.

لنت ترمز را از کجا بخریم

می‌توانید مجموعه‌ای از لنت‌های ترمز را از فروشگاه قطعات خودرو یا نمایندگی خودروی محلی خود تهیه کنید یا آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید. مزیت خرید محلی این است که آنها را سریعتر دریافت می کنید و فروشنده مطمئن می شود که موارد مناسب را دریافت خواهید کرد. اگر می خواهید مارک خاصی و راحتی درب منزل تحویل بگیرید، آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید.

بهترین لنت ترمز

در برخی موارد هنگام تعویض لنت، می توان از روتورهای ترمز قدیمی دوباره استفاده کرد. اما حقیقت این است که اکثر تعمیرگاه‌های خودرو توصیه می‌کنند که روتورها را دوباره روکش کنید (معروف به چرخاندن یا ماشینکاری مجدد) یا تعویض قطعات جدید. در اینجا دلیل آن است:

مانند پدها، روتورها به مرور زمان فرسوده می شوند. آنها می توانند تابیده شوند و دارای تغییرات ضخامتی هستند که بر ترمزگیری تأثیر می گذاردعملکرد روتورهای بازسازی شده دارای سطوح صاف (مسطح و موازی) خواهند بود که عملکرد ترمز و عمر لنت خوبی را به ارمغان می آورد. دیسک های جدید، البته، جدید خواهند بود.

یکی از معایب روتورهای روتور باز این است که از تراش ترمز نازک تر از نو خارج می شوند. روتورهای نازک تر نه به اندازه قطعات جدید قوی هستند و نه در برابر گرما مقاوم هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا گزینه های شما وجود دارد:

یک مجموعه روتور جدید بخرید. این ایمن ترین شرط برای عمر طولانی لنت و بهترین عملکرد ترمز است (به یادداشت زیر مراجعه کنید). یا…

روتورها را بردارید و آنها را دوباره روی سطح قرار دهید. اکثر متخصصان فروشگاه های قطعات خودرو می توانند روتورها را با هزینه اسمی دوباره ماشینکاری کنند. از آنها بخواهید که برای شما تأیید کنند که می توان مواد کافی را بدون پایین آمدن از حداقل ضخامت حذف کرد. برای این کار حدود یک روز طول می کشد. و این معادل اولیه روتورهای جدید را با حدود یک پنجم هزینه در اختیار شما قرار می دهد.

روتورها را نادیده بگیرید. این معمولاً توصیه نمی‌شود، اما اگر لنت‌ها را صرفاً به دلیل فرسودگی تعویض می‌کنید و بقیه سیستم ترمز شما همانطور که باید کار می‌کند و هیچ آسیب قابل مشاهده‌ای به روتور (ترک، شیار، لکه‌های حرارتی) وارد نمی‌شود، احتمالاً می‌توانید از پس آن برآیید. بدون روتور کردن روتورها (این بار).

تعویض لنت ترمز (مرحله به مرحله)

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، اجازه دهید اشاره کنم که ایمنی شخصی شما در حین کار با ماشین یا هر کار دیگری که ممکن است در زندگی انجام دهید مهم است. خطرات غیرضروری ممکن است آدرنالین شما را بالا ببرد، اما به خصوص در گاراژ شما در حین انجام تعمیرات خودرو تعلق ندارد.

برای نگاهی جامع به مراحل تعمیر ایمن، لطفاً این مقاله را مرور کنید.

شماره 1 – قبل از شروع

قطعات مورد نیاز را دریافت کنید بله، ممکن است مجبور شوید روتورها را به قسمت های خیابان برگردانید سنگ معدن برای ماشینکاری، اما نه اگر می خواهید سنگ های جدید بخرید. بنابراین قطعات و مواد مورد نیاز را تهیه کنید.

مهمتر از همه، فروشگاه خود را با ابزارهای ضروری ذکر شده در بالا به روز کنید. قانون من برای ابزارها این است: اگر برخی خوب هستند، تعداد بیشتری بهتر هستند. این مفهوم را با هماهنگی زناشویی در تعادل نگه دارید.

برای محافظت از دستان خود و/یا تمیز نگه داشتن آنها ممکن است بخواهید از دستکش مکانیک استفاده کنید. قبل از هر فرآیندی که گرد و غبار را در هوا بالا می برد، همیشه باید یک ماسک محافظ گرد و غبار استفاده کنید.

حالا بریم سراغش…

شماره 2 – وسیله نقلیه را بالا ببرید و چرخ ها را بردارید

ایمنی جک کف

ایمنی جک کف

قبل از بلند کردن خودرو، لاستیک‌های چرخ را پشت لاستیک‌های محور مقابل قرار دهید. به این فکر کنید که اگر قسمت جلو یا عقب را بالا بیاورید، ماشین به کدام سمت می چرخد. این امر به ویژه هنگام کار بر روی ترمزهای عقب بسیار مهم است زیرا ترمز دستی روی چرخ های جلو وجود ندارد.

مهره های گیره چرخ را با استفاده از آچار یا میله شکن (نه آچار گشتاور) باز کنید. اگر منتظر بمانید تا ماشین از زمین جدا شود، هنگامی که می خواهید این مهره ها را شل کنید، چرخ ها می خواهند بچرخند.

اگر لنت های ترمز جلو را تعویض می کنید، ترمز دستی خودرو را محکم بگیرید. هنگام تعویض لنت های عقب از ترمز دستی استفاده نکنید. ترمز درگیر از جداسازی کالیپرها جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط :

در حین رعایت روش های ایمن جک کردن، از جک هیدرولیک کفی خود برای بلند کردن جلو یا عقب خودرو تا ارتفاع کار راحت استفاده کنید. دفترچه راهنمای فروشگاه شما نقاط جک بهینه برای بالا بردن ماشین را به شما نشان می دهد.

اکنون دو پایه جک را در مکان های متقارن راست و چپ قرار دهید و جک کف را کمی پایین بیاورید تا بیشتر وزن خودرو توسط پایه ها تحمل شود.

هشدار:

ماشین خود را با استفاده از جک قیچی مبله شده با ماشین خود بالا نیاورید. آن جک فقط برای لاستیک های پنچر است و برای هر کار تعمیر ایمن نیست.

مکان های مناسب پایه جک ممکن است ریل های قاب افقی یا ساختار قاب باشد که از بازوهای کنترل پایین تعلیق جلو پشتیبانی می کند. حتی اگر وزن خودرو روی پایه جک است، جک کف را در جای خود بگذارید و مقداری از وزن را نگه دارید. این یک مسیر بار پشتیبان را در صورت خرابی پایه جک فراهم می کند.

هشدار:

جک‌ها یا پایه‌های جک که روی سطوح شیب‌دار قرار گرفته‌اند می‌توانند به ماشین اجازه دهند در حین کار، لیز بخورد و به زمین بیفتد. این وسایل بالابر و نگهدارنده فقط باید روی سطوح صاف و افقی استفاده شوند تا خودرو در حین کار 100% ایمن باشد.

چرخ هایی را که از زمین جدا شده اند بردارید. قبل از اینکه ماشین را با جک بالا ببرید، گیره‌ها را شل کرده‌اید، بنابراین برداشتن آن باید آسان باشد. از سینی مغناطیسی، قوطی قهوه یا سایر محفظه های مناسب برای مهره ها و تمام مهره ها، پیچ ها و سایر سخت افزارهایی که در طول این کار برداشته شده اند استفاده کنید.

شماره 3 – پیچ و مهره کولیس و مجموعه کولیس را بردارید

مجموعه کولیس را بردارید

مجموعه کولیس را بردارید

از دو طرف ماشین شروع کنید. برای بهبود دسترسی به بست ها، مجموعه دوک جلویی و روتور را می توان با چرخاندن فرمان به راست یا چپ بچرخانید. اگر ماشین شما دارای قفل فرمان است، باید آن را آزاد کنید تا این امکان تغییر موقعیت روتورها فراهم شود.

کالیپر ترمز را بررسی کنید. اکنون نحوه دسترسی به پدها برای حذف آنها را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که لنت ها را فقط می توان در جهتی به سمت مرکز روتور برداشت.

یکی از دو ترتیب نگهداری پد به شرح زیر وجود خواهد داشت:

کولیس نوع 1: لنت های نگهداشته شده توسط مجموعه پیستون

در این حالت مجموعه پیستون روی دو پین می لغزد. برای جدا کردن مجموعه پیستون، هر یک از دو پین کشویی را جدا کنید. یک سوکت بیت شش گوش مورد نیاز است. مجموعه پیستون و لنت ها را از روتور بیرون بکشید.

از سیم آویز کت استفاده کنید تا مجموعه پیستون را از برخی ویژگی های محکم بالا مانند سیم پیچ فنر (در صورت وجود) آویزان کنید. اجازه ندهید پیستون توسط شیلنگ هیدرولیک آویزان شود زیرا ممکن است به شلنگ آسیب برساند.

کولیس نوع 1: پدهایی که توسط یک براکت جداگانه نگه داشته می شوند

پیستون هنوز روی دو پایه می لغزد اما نیازی به برداشتن این پین ها نیست. با براکت قابل جابجایی می‌توان به این شکل برخورد کرد: پیچ بست پایینی را باز کنید. پیچ بالایی را بردارید و مجموعه براکت و لنت ها را از دیسک دور کنید.

در هر دو حالت بالا، لنت ها به آرامی روتور را محکم می کنند و ممکن است آزاد نباشند. در این شرایط، یک تیغه پیچ گوشتی را بین سطح هر پد و روتور قرار دهید. اکنون پد را کمی از روتور دور کنید. این کار چسبندگی هر دو لنت را شل می کند و باید آزادانه از روتور خارج شوند.

مهم:

هنگامی که لنت ها از روتور بیرون کشیده شدند، پدال ترمز را فشار ندهید. با انجام این کار، پیستون(های) از کالیپر با از دست دادن روغن ترمز خارج می شود. مونتاژ مجدد بدون ابزار مناسب بسیار دشوار خواهد بود.

شماره 4 – لنت های ترمز قدیمی را بردارید

لنت ترمز چقدر دوام می آورد

لنت ترمز چقدر دوام می آورد

لنت ها در یک شیار در مجموعه اطراف (یا پیستون یا براکت) قرار می گیرند. اکنون می توان آنها را با کشیدن آنها به سمت فضای باز خالی شده توسط روتور جدا کرد.

ممکن است نوارهای راهنمای فلزی نازکی در اطراف انتهای پد وجود داشته باشد. به نحوه نصب آنها توجه کنید و آنها را حذف کنید. اگر پدهای جدید شما شامل این نوارهای فلزی نیستند، ممکن است مجبور شوید از کاسه قدیمی استفاده مجدد کنید rts.

شماره 5 – روتور ترمز را بررسی کنید (تعویض، روکش کردن یا رها کردن همانطور که هست)

روتور را بررسی کنید و تعیین کنید که آیا آن را تعویض خواهید کرد، آن را دوباره روی سطح قرار می دهید یا به سادگی فعلاً آن را ترک می کنید. درباره روتورهای ترمز چطور؟ بخش بالا

اگر روتور خود را تعویض یا روی سطح می‌کنید، باید آن را بردارید. در اینجا چگونه است:

ابتدا، در اطراف بخش مرکزی برجسته، به دنبال یک پیچ نگهدارنده از طریق روتور یا یک حلقه محکم روی یکی از میخ های چرخ باشید. در صورت وجود، هر یک از اینها باید حذف شود. حالا، روتور را با دست تکان دهید، باید درست کنده شود. اما ممکن است سرسخت باشد. اگر چنین است، مراحل 2 یا 3 زیر ممکن است کمک کند.

روتور ممکن است یک یا احتمالاً دو سوراخ رزوه‌دار در مقابل یکدیگر در بخش مرکزی داشته باشد. اگر چنین است، می توان یک پیچ با اندازه مناسب را در یکی یا هر دوی این سوراخ ها پیچ کرد. با استفاده از آچار، پیچ(های) را سفت کنید. این نیرو باید برای شل کردن روتور کافی باشد تا بتوانید آن را بکشید.

اگر سوراخ رزوه ای وجود نداشته باشد، روتور را می توان با استفاده از این روش شل کرد: یک بلوک کوتاه 2×4 را روی یک لبه روتور قرار دهید و با استفاده از چکش، بلوک را به آرامی چندین بار بکوبید. این باید روتور را شل کند تا از بین برود.

شماره 6 – پیستون ها را جمع کنید (فشار به داخل).

پیستون کالیپر جمع کن

پیستون کالیپر جمع کن

برای آماده شدن برای فرآیند مونتاژ مجدد، پیستون(های) کالیپر باید به محفظه پیستون فشار داده شود (پس زدن پیستون). هنگامی که به درستی انجام شود، سطح در معرض پیستون همسطح (یا تقریباً همسطح) با سطح محفظه اطراف خواهد بود. این مرحله مایع را به داخل سیلندر اصلی ترمز که در محفظه موتور قرار دارد برمی گرداند.

ابتدا سیلندر اصلی ترمز را پیدا کنید و هرگونه آلودگی یا چربی اطراف درپوش را با دقت پاک کنید. مسواک می تواند برای این کار مفید باشد. حالا درپوش مخزن را بردارید.

حدود 90 درصد از سیال را از مخزن با استفاده از قسمتی از لوله که در لیست مواد بالا ذکر شده است یا باستر بوقلمون در یک ظرف مناسب سیفون کنید. پوشش را تعویض کنید.

احتیاط:

هیچ یک از این مایع را روی سطوح رنگ شده نریزید زیرا به رنگ آسیب می رساند.

توجه: روغن ترمز زائد باید به درستی دفع شود. فروشگاه قطعات خودرو یا تعمیرگاه مورد علاقه شما ممکن است بتواند آن را برای شما دفع کند.

اکنون، از یک تکه چوب تخت (طول 5 اینچ در 2 اینچ عرض با ضخامت 3/8 اینچ) یا حتی از لنت ترمز قدیمی و یک گیره C برای فشار دادن پیستون(ها) به این شکل استفاده کنید:

چوب را در برابر پیستون (ها) نگه دارید.

گیره C را طوری قرار دهید که قسمت پیچ شده با مرکز چوب و قسمت ثابت در پشت بدنه پیستون قرار بگیرد.

گیره را با اعمال نیروی متوسط سفت کنید تا زمانی که پیستون (ها) به طور کامل به داخل محفظه پیستون حرکت کنند.

سیلندر اصلی را بررسی کنید. حالا باید حدود یک دوم پر باشد.

شماره 7 – تمام قطعات را تمیز کنید

پاک کننده قطعات ترمز

پاک کننده قطعات ترمز

جداسازی برای چرخ اول کامل شده است. اکنون باید تمام پیچ ها و قطعات قابل استفاده مجدد را با پاک کننده ترمز اسپری و به شرح زیر با دقت تمیز کنید:

اگر پین‌های کشویی نگهدارنده کولیس برداشته شده‌اند، باید آن‌ها را پاک کرده و با پاک‌کننده ترمز بشویید. چکمه های لاستیکی روی این پین ها باید سالم باشند. در غیر این صورت، برای تعویض، مراجعه به فروشگاه قطعات ضروری است. دو ست بخرید زیرا ممکن است برای طرف مقابل ماشین به ست دوم نیاز داشته باشید.

با استفاده از Q-Tips، سوراخ هایی را که از طریق آن پین های کشویی نصب شده اند، تمیز کنید. خود پین ها و داخل چکمه های لاستیکی باید قبل از مونتاژ مجدد به آرامی با روان کننده ترمز با دمای بالا پوشانده شوند.

تمام بست‌ها و شیم‌های فلزی/فاصله‌هایی را که مجدداً استفاده می‌شوند، تمیز کنید.

از یک برس سیمی برای تمیز کردن سطوح هدایت لنت ترمز در مجموعه پیستون یا براکت نصب لنت استفاده کنید. هنگام مسواک زدن، از جاروبرقی مغازه برای جمع آوری گرد و غبار تولید شده در هوا استفاده کنید.

برای تمیز کردن نهایی این نواحی از یک مسواک یا برس رنگ استفاده کنید، حالا نواحی تمیز مسواک زده شده را با دستمال کاغذی مرطوب شده با ترمز پاک کن پاک کنید.

قبل از مونتاژ مجدد، شیارهای راهنمای لنت ترمز در مجموعه پیستون یا براکت نصب باید یک پوشش بسیار سبک از روغن ترمز با دمای بالا داده شود.

با استفاده از یک حوله کاغذی مرطوب شده با ترمز، سطح (های) فشار پیستون (های) کالیپر را پاک کنید.

سطح توپی چرخ را در جایی که با روتور ترمز تماس می گیرد، برس سیمی بزنید. با دستمال کاغذی مرطوب شده با پاک کننده ترمز، باقی مانده های شل شده را پاک کنید.

اگر روتورهای جدیدی خریداری کرده باشید، روی آنها ضد زنگ روغنی سبکی خواهند بود. این را با حلال ترمز کاملاً تمیز کنید. روتورهای روی سطح مجدد به طور مشابه باید با حلال ترمز پاک شوند.

با استفاده از روان کننده ضد گیر، روی یک پوشش نازک در ناحیه اطراف سوراخ مرکزی در روتور ماشینکاری شده یا جدید، جایی که آن سوراخ در مقابل مرکز توپی قرار می گیرد، بمالید. این به حداقل رساندن خوردگی موضعی کمک می کند و هر گونه حذف روتور آینده را بسیار آسان تر می کند.

شماره 8 – روتور را نصب کنید (در صورت تعویض یا دوباره ظاهر شدن)

روتور را روی توپی چرخ نصب کنید. اگر از ابتدا برای نگه داشتن روتور در جای خود تهیه شده بود، پیچ(های) نگهدارنده یا حلقه گیره را دوباره نصب کنید.

شماره 9 – لنت ترمز جدید را نصب کنید

روغن لنت ترمز

روغن لنت ترمز

اکنون برای گذاشتن لنت ترمز جدید خود آماده هستید و اولین کالیپر ترمز را دوباره جمع کنید.

لنت های ترمز جدید را باز کنید. در صورت وجود ظروف فلزی و جداکننده های مختلف را مرتب کنید. لنت های داخلی و خارجی را برای کنار خودرویی که در حال حاضر روی آن کار می کنید انتخاب کنید.

پدها ممکن است با یک فلش برای جهت چرخش مشخص شوند یا برای مکان هایی مانند “RH – داخل” و “RH – خارج” مشخص شوند. هرگونه علامت گذاری را رعایت کنید و لنت ها را همانطور که نشان داده شده است نصب کنید.

لنت ها ممکن است به هیچ وجه مکان یا جهت علامت چرخش نداشته باشند. اگر اینطور باشد، هر پدی برای هر مکانی مناسب است.

لنت های جدید نیازی به تمیز کردن یا چربی زدایی خاصی ندارند. با این حال، ابتدا باید یک پوشش سبک از روغن ترمز یا گریس روی پشت لنت ها که در آن پیستون با آن تماس پیدا می کند، بمالید.

اضافه کردن روغن ترمز به جلوگیری از صدای جیر جیر یا جیغ آزاردهنده هنگام فشار دادن پدال ترمز در حین رانندگی کمک می کند. هرگز در قسمت جلوی لنت ها جایی که با روتور تماس دارند، گریس ترمز نزنید.

لنت ها را در محفظه پیستون یا براکت نصب نصب کنید. هر یک از شیلنگ ها و جداکننده های فلزی ارائه شده را نصب کنید. اگر لنت‌های ترمز هیچ‌کدام به همراه نداشت، لنت‌هایی را که قبلاً برداشته‌اند دوباره نصب کنید.

شما باید بتوانید با نمودارهای موجود در دفترچه راهنمای فروشگاه خود یا با بررسی ترمز در سمت مقابل خودرو که هنوز جدا نشده است، ببینید که چگونه همه چیز با هم پیش می رود.

شماره 10 – کالیپر ترمز را دوباره مونتاژ کنید

کالیپر ترمز را بردارید

کالیپر ترمز را بردارید

محفظه پیستون یا براکت نصب را با استفاده از بست های اصلی روی تکیه گاه اسپیندل نصب کنید. با استفاده از آچار گشتاور، پیچ و مهره ها را تا مقدار گشتاور مشخص شده، همانطور که در دفترچه راهنمای فروشگاه نشان داده شده است، ببندید.

توجه: گشتاور مناسب پیچ بسیار مهم است. اگر این پیچ‌ها شل شوند، عملکرد ترمز در این چرخ کاهش می‌یابد و در نتیجه مانع از توقف ایمن می‌شود.

هنوز چرخ را نصب نکنید. آن را به پایان کار بگذارید تا یک ترمز مونتاژ شده داشته باشید تا در صورت لزوم هنگام کنار هم قرار دادن طرف مقابل آن را رعایت کنید.

شماره 11 – تعویض لنت را برای طرف دیگر ماشین تکرار کنید

مراحل 6 تا 10 را در طرف مقابل ماشین تکرار کنید.

شماره 12 – چرخ ها را دوباره نصب کنید

چرخ ها را دوباره نصب کنید. مهره ها را با دست تا حد امکان سفت کنید و سپس کمی بیشتر با استفاده از آچار در حالی که ماشین هنوز روی جک است.

با استفاده از جک کف، ماشین را کمی بلند کنید تا بتوانید هر دو پایه جک را بردارید. ماشین را به آرامی روی زمین پایین بیاورید.

با آچار گشتاور، مهره های چرخ را به مقدار گشتاور مشخص شده در دفترچه راهنمای مغازه یا دفترچه راهنمای مالک ببندید.

توجه: گشتاور مناسب مهره‌ها بسیار مهم است. اگر این مهره ها شل شوند، آسیب شدیدی به ناودانی ها و چرخ وارد می شود. در بدترین حالت، یک چرخ ممکن است جدا شود و منجر به تصادف شدید شود.

شماره 13 – مایع ترمز را اضافه کنید

علائم نشت روغن ترمز

علائم نشت روغن ترمز

قبل از رانندگی با ماشین باید به آخرین مراحل با سیلندر اصلی توجه کنید.

از آنجایی که قبلاً بیشتر روغن ترمز قدیمی را در مرحله 6 سیفون کرده اید، باید آن را تعویض کنید. ظرف روغن ترمز جدید خود را باز کنید و روغن ترمز را به علامت کامل اضافه کنید. پوشش را نصب کنید.

شماره 14 – ترمزها را پمپ کنید

سوئیچ ترمز

سوئیچ ترمز

موتور را روشن کنید و اجازه دهید در دور آرام کار کند. از داخل خودرو پدال ترمز را محکم فشار داده و آن را کاملا رها کنید. این کار را هشت بار تکرار کنید. پدال در ابتدا به زمین نزدیک می شود، زیرا پیستون ها گسترش می یابند و لنت ها به طور کامل روتورها را فشرده می کنند.

سپس پدال در چندین فشار بعدی محکم می شود و در فشار پنجم تا هشتم کاملاً محکم می شود. موتور را خاموش کنید.

شماره 15 – مایع ترمز بالا

پوشش را از سیلندر اصلی جدا کرده و آن را با مایع تازه پر کنید زیرا پمپاژ ترمزهای بالا باعث فشار روی خطوط ترمز هیدرولیک با مایع اضافی می شود. پوشش را نصب کنید.

شماره 16 – مراحل بسترسازی لنت ترمز را انجام دهید

صدای ترمز هنگام رانندگی

صدای ترمز هنگام رانندگی

مرحله آخر این است که لنت‌های ترمز جدید را به‌صورت مناسب قرار دهید. این انطباق لنت ها با روتورها را تضمین می کند در حالی که مواد لنت را به سطوح روتور منتقل می کند که به تثبیت عمل ترمز کمک می کند. این روش بسترسازی می تواند عمر لنت ترمز را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

برخی از تولیدکنندگان لنت ترمز، دستورالعمل های بستر را در بسته بندی (یا روی جعبه) همراه با لنت ترمز خود ارائه می دهند. اگر این دستورالعمل ها را دارید، آنها را دنبال کنید. اگر لنت های جدید دستورالعمل خاصی برای ملافه کردن ندارند، این روش را دنبال کنید:

به یک جاده مستقیم و بدون شلوغی برانید.

با سرعت ثابت 40 مایل در ساعت حرکت کنید. ترمز با فشار متوسط پدال، ماشین را به حدود 5 مایل در ساعت برسانید. به آرامی تا 40 مایل در ساعت شتاب بگیرید و با این سرعت حدود یک دقیقه رانندگی کنید تا ترمزها خنک شوند.

این روند را ده بار تکرار کنید. پس از توقف دهم، تا سرعت عادی جاده شتاب بگیرید و حدود پنج مایل رانندگی کنید تا ترمزها کاملاً خنک شوند.

در طی 400 تا 500 مایل بعدی سعی کنید از هر گونه توقف وحشتناکی که می تواند ترمزها را بیش از حد گرم کند اجتناب کنید. عادی رانندگی کنید و ترمز کنید. در پایان این فرآیند، ترمزها باید به درستی در بستر قرار گیرند.

به خانه برگردید تا بتوانید ابزارهایتان را کنار بگذارید، محل کارتان را تمیز کنید، آن فنجان قهوه سرد را تمام کنید و برای انجام یک کار خوب به پشت خود ضربه بزنید.

تعویض لنت در ترمزهای عقب

بحث بالا بر تغییر تمرکز دارد لنت ها را در ترمزهای جلوی ماشین خود قرار دهید. مراحل 1 تا 16 برای تعویض لنت ترمزهای دیسکی عقب نیز اعمال می شود. تنها تفاوت در کالیپرهای ترمز است که شامل وسیله ای برای ترمز دستی برای اعمال ترمزهای دیسکی عقب برای پارک می شود.

این کالیپرها ممکن است به فرآیند متفاوتی برای عقب راندن پیستون نیاز داشته باشند. رویه پس زدن پیستون در مرحله شماره 6 در بالا ممکن است برای این نوع کولیس کار نکند. همه خودروها این نوع کالیپر عقب را ندارند. دفترچه راهنمای فروشگاه شما بینشی در مورد آرایش خاص کالیپر عقب و نحوه فشار دادن پیستون عقب برای چنین کولیسی به شما می دهد.

خرید لنت ترمز از آکام پارت

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *