آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

دلایل رایج از دست دادن مایع خنک کننده (اما نشت نمی بیند)

دلایل رایج از دست دادن مایع خنک کننده (اما نشت نمی بیند)

دلایل رایج از دست دادن مایع خنک کننده :در حالی که هر بار که مخزن بنزین را پر می کنید باید سطح مایع خود را بررسی کنید، اکثر مردم آن را به مکانیک ها واگذار می کنند. این یک اشتباه بزرگ است. فقط به این دلیل که هیچ مایعی روی زمین نمی بینید به این معنی نیست که همه چیز همانطور که باید کار می کند.

مکان‌های مختلفی وجود دارد که مایع خنک‌کننده شما ممکن است به پایان برسد، و اگر مراقب علائم نباشید، ممکن است موتوری داشته باشید که دائماً بیش از حد گرم می‌شود.

اما آن مایع خنک کننده به کجا می رود و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ به خواندن ادامه دهید، و ما همه آن را برای شما تجزیه می کنیم.

دلایل رایج از دست دادن مایع خنک کننده (اما نشت نمی بیند)

چه با سوبارو و چه لکسوس رانندگی کنید، خودروی شما به ضد یخ نیاز دارد. بنابراین، زمانی که مایع خنک کننده شما در حال ناپدید شدن است، باید علت را ردیابی کنید، و باید این کار را سریع انجام دهید.

در زیر سه مورد از رایج‌ترین دلایل خالی بودن مخزن خنک‌کننده شما بارها و بارها آورده شده است.

شماره 1 – واشر سر سیلندر

واشر سر بد

واشر سر بد

به احتمال زیاد اولین چیزی که یک مکانیک مشکل را به شما می گوید این است. واشرهای سر به دلیل نشتی بدنام هستند، اما همه چیز را به جای زمین به داخل محفظه احتراق نشت می کند. در حالی که این هیچ علامت قابل مشاهده ای روی زمین باقی نمی گذارد، اگر نگاهی گذرا به اگزوز بیندازید بسیار ساده خواهد بود.

اگر واشر سر دمیده دارید، دود سفید زیادی از اگزوز بیرون می‌آید. این به این دلیل است که برخلاف گاز که عمدتاً دود اگزوز شفاف یا سیاه به جا می‌گذارد، مایع خنک‌کننده بدون توجه به رنگ مایع خنک‌کننده خودروی شما، سفید می‌سوزد. انتظار داشته باشید که دمای سنج شما نیز از حد نرمال بالاتر برود.

علاوه بر این، احتمالاً علائمی از روغن در مخزن سرریز مایع خنک کننده خود خواهید دید.

شماره 2 – درپوش رادیاتور

علائم بد درپوش رادیاتور

علائم بد درپوش رادیاتور

اگر نشت داخلی را رد کرده اید، به این معنی است که موتور شما در جای دیگری مایع خنک کننده را می سوزاند. رایج ترین مکان درپوش رادیاتور است. درپوش های رادیاتور فشار داخل سیستم را نگه می دارد، اما اگر به درستی آب بندی نشود، مقداری مایع خنک کننده با فشار بالا به شکل بخار خارج می شود.

مطالب مرتبط : 

هنگامی که موتور شما گرم شد، تنها با نگاهی گذرا به آن می توانید متوجه شوید که بخار از درپوش رادیاتور شما خارج می شود یا خیر. شما نباید بخار یا دودی را از درپوش مشاهده کنید، و اگر مشاهده کردید، باید آن را تعویض کنید.

شماره 3 – نشت روی بلوک موتور

آسیب بلوک موتور

آسیب بلوک موتور

در حالی که نشتی روی بلوک موتور معمولاً در برخی مواقع گودال را در زیر خودروی شما باقی می‌گذارد، اگر مستقیماً در بالای موتور شما نشت کند و تا زمانی که موتور گرم شود، ممکن است مایع خنک‌کننده را قبل از رسیدن به زمین بسوزاند. .

اگرچه نادر است، اما ممکن است اتفاق بیفتد، و درست مانند یک درپوش بد رادیاتور، یک علامت نشان دهنده ابری از دود سفید است که از محفظه موتور بیرون می‌آید در حالی که موتور در حال کار است.

راهنمای عیب یابی گام به گام

وقتی نوبت به ناپدید شدن مایع خنک کننده می رسد، پیدا کردن مقصر اغلب بخش آسانی است. اگر راهنمای گام به گام ما را در زیر دنبال کنید، باید بتوانید مشکل را بدون نیاز به بردن آن به مغازه شناسایی کنید!

شماره 1 – اگزوز را بررسی کنید

دود سفیدی که از اگزوز می‌وزد

دود سفیدی که از اگزوز می‌وزد

این شایع ترین دلیل سوختن مایع خنک کننده است. همچنین یکی از ساده‌ترین مشکلاتی است که باید تشخیص داد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در حین کار کردن موتور به دود اگزوز نگاه کنید. اگر دود سفید بیش از حد وجود دارد، پس شما یک واشر سر دمیده دارید.

با این حال، فقط به این دلیل که مقداری دود سفید وجود دارد به این معنی نیست که یک واشر سر است. مقدار آن باید بیش از حد باشد

در هوای سردتر، وسیله نقلیه شما دود بیشتری نسبت به ماه های گرمتر از اگزوز خارج می کند. این کاملا طبیعی است

شماره 2 – روغن را بررسی کنید

روغن موتور را چک کنید

روغن موتور را چک کنید

اگر به دود اگزوز نگاه کرده‌اید و هنوز نمی‌توانید تشخیص دهید که واشر سر دمیده شده است یا نه، به روغن آن نگاهی بیندازید. به سادگی میله اندازه گیری را بکشید و ببینید که آیا سطح روغن به مرور زمان بالا می رود یا خیر

وقتی مایع خنک کننده را در محفظه احتراق می گیرید، همیشه به طور کامل نمی سوزد. اگر آن را در آنجا رها کنید، زمان زیادی است که از حلقه های O-رینگ عبور کرده و راه خود را در ظرف روغن پیدا کند.

اگر یک مکانیک باتجربه هستید، فقط با بوییدن و احساس روغن می توانید متوجه شوید، اما تازه کارها اغلب باید سطح روغن را زیر نظر داشته باشند تا ببینند که آیا در حال افزایش است یا خیر.

اگر در روغن خود مایع خنک‌کننده دارید، احتمالاً واشر سرتان منفجر شده است و باید یک مکانیک به موتور شما نگاهی بیندازد.

شماره 3 – دود موتور را بررسی کنید

دود از موتور ماشین

دود از موتور ماشین

اگر موتور شما دود می کند، این نشانه مشکل است. سعی کنید دود را ردیابی کنید، اما اگر سفید است، خنک کننده است.

اگر نشتی قابل مشاهده در زیر موتور خود ندارید، باید به درپوش رادیاتور خود یا هر جایی در امتداد بالا یا دو طرف موتور خود نگاهی بیندازید. اگر ضد یخ پیدا کردید، مشکلت رو پیدا کردم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *