آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

مزایا و معایب حذف صدا خفه کن (و میانگین هزینه)

مزایا و معایب حذف صدا خفه کن (و میانگین هزینه)

مزایا و معایب حذف صدا خفه کن :حذف صدا خفه کن به روشی محبوب برای دادن صدای تهاجمی تر به وسیله نقلیه شما تبدیل شده است. اما در حالی که این یکی از محبوب ترین راه ها است، تنها راه برای بلندتر کردن اگزوز شما نیست.

بنابراین، اگر بعد از خواندن این راهنما متوجه شدید که مسیری که می‌خواهید پایین بروید، کاملاً بد شانس نیستید.

مزایا و معایب حذف صدا خفه کن (و میانگین هزینه)

اما در حالی که محبوبیت حذف صدا خفه کن در حال افزایش است، چند پرچم قرمز بزرگ وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. به خواندن ادامه دهید، و ما همه چیزهایی را که باید بدانید را بررسی می کنیم.

حذف صدا خفه کن چیست؟

صدا خفه کن ها آخرین جزء در سیستم اگزوز خودرو شما هستند و به عنوان طنین انداز عمل می کنند تا میزان صدای موتور شما را به حداقل برسانند.

در حالی که صدا خفه کن و سیستم های اگزوز لوله مستقیم به جای یکدیگر پرتاب می شوند، آنها یکسان نیستند. صدا خفه کن فقط صدا خفه کن را حذف می کند، در حالی که سیستم های اگزوز لوله مستقیم هم صدا خفه کن و هم مبدل کاتالیزوری را حذف می کنند!

صدا خفه کن حذف جوانب مثبت

مزایا حذف صدا خفه کن

مزایا حذف صدا خفه کن

حذف صدا خفه کن به دلایلی محبوب است، و باور کنید یا نه، گاهی اوقات چیزی فراتر از صدا است. در زیر ما دو دلیل رایج را که مردم در وسیله نقلیه خود حذف صدا خفه کن را انجام می دهند را برجسته کرده ایم.

شماره 1 – افزایش اسب بخار در وسیله نقلیه قدیمی

اگر وسیله نقلیه ای نزدیک به 20 سال یا بیشتر رانندگی می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که حذف صدا خفه کن اسب بخار رده بالای شما را افزایش دهد.

این به این دلیل است که صدا خفه کن در خودروهای قدیمی بسیار محدود کننده است و فشار برگشتی موتور را افزایش می دهد – هیچ کدام برای موتور شما خوب نیست. درست خواندید – در خودروهای قدیمی تر، حذف صدا خفه کن در واقع برای موتور شما خوب است.

شماره 2 – صدای اگزوز تهاجمی تر

در حالی که حذف صدا خفه کن ممکن است برای موتورهای قدیمی خوب باشد، دلیل محبوبیت آنها فقط به یک چیز و یک چیز مربوط می شود – آنها صدای بسیار تهاجمی (و بلندتر) به وسیله نقلیه شما می دهند.

تمام هدف صدا خفه کن شما کاهش میزان صدایی است که وسیله نقلیه شما ایجاد می کند. بنابراین، اگر به دنبال وسیله نقلیه بلندتر با صدای تهاجمی تر هستید، منطقی است که حذف صدا خفه کن کار را انجام دهد.

مضرات حذف صدا خفه کن

صدای تق تق

صدای تق تق

در حالی که بسیاری از علاقه مندان به وسایل نقلیه عاشق حذف صدا خفه کن هستند، هیچ شکی وجود ندارد که بیش از سهم عادلانه اش معایب دارد. در زیر ما چهار مشکل بالقوه ای را که در صورت تکمیل حذف صدا خفه کن باید با آنها روبرو شوید را برجسته کرده ایم.

شماره 1 – اگزوز بسیار بلندتر

وسایل نقلیه بدون صدا خفه کن صدای بلندی دارند. و در حالی که این یک نوع نکته است، اما زمانی که در سفرهای جاده ای طولانی بیرون هستید، هنوز کمی آزاردهنده است. به ویژه زمانی که وسیله نقلیه شما در دورهای بالاتر با جریان هوای بیشتری در اگزوز حرکت می کند، صادق است.

در حالی که ممکن است هنگام شتاب گیری به سر و صدا اهمیت ندهید. غرق شدن کر کننده در هنگام حرکت در بزرگراه می تواند بیش از کمی آزاردهنده باشد.

شماره 2 – می تواند عملکرد موتور را کاهش دهد

صبر کن. آیا افزایش عملکرد موتور را به عنوان یک حرفه ای لیست نکرده ایم؟ ما این کار را کردیم، و این به این دلیل است که در حالی که در وسایل نقلیه قدیمی تر، حذف صدا خفه کن می تواند اسب بخار رده بالا را افزایش دهد، اما در خودروهای جدیدتر، می تواند اثر معکوس داشته باشد.

صدا خفه کن های جدیدتر محدودیت کمتری دارند و سازنده ECM را برای کار با صدا خفه کن تنظیم می کند. نه تنها احتمالاً با حذف صدا خفه کن در خودروی جدیدتر مقداری از دست دادن عملکرد موتور را افزایش خواهید داد، بلکه احتمالاً چراغ چک موتور نیز دریافت خواهید کرد.

ممکن است این مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما اگر مشکل دیگری پیش بیاید، وسیله نقلیه شما راهی نخواهد داشت که به شما بگوید قبل از بدتر شدن باید آن را بررسی کنید.

شماره 3 – بازرسی / شکست انتشار

شکست تست انتشار

شکست تست انتشار

اگر در ایالتی زندگی می کنید که وسیله نقلیه شما نیاز به گذراندن تست وسیله نقلیه یا آلایندگی دارد، با حذف صدا خفه کن قبول نمی شود. گاهی اوقات وسیله نقلیه شما یک کد موتور ایجاد می کند که از آزمایش دقیق آلایندگی جلوگیری می کند که به طور خودکار منجر به تست ناموفق می شود.

مواقع دیگر تکنسین می بیند که شما چه کار کرده اید و وسیله نقلیه شما خراب می شود. در هر صورت، اگر وسیله نقلیه شما نیاز به بازرسی داشته باشد، احتمالاً باید تمام تجهیزات موجود را دوباره روی آن قرار دهید، در غیر این صورت عبور نمی کنید.

شماره 4 – غیرقانونی است

بیایید یک چیز را روشن کنیم – اگر به دنبال حذف صدا خفه کن در وسیله نقلیه ای هستید که در جاده رانندگی می کنید – قانون را زیر پا می گذارید.

در حالی که بعید است که به خاطر درآوردن صدا خفه کن خود را به سمت خود بکشند، اما ممکن است به دلیل نقض قوانین صدای محلی تحت فشار قرار بگیرید.

آیا حذف صدا خفه کن قانونی است؟

یک صدا خفه کن حذف قانونی است

یک صدا خفه کن حذف قانونی است

مهم نیست در چه ایالتی زندگی می کنید، حذف صدا خفه کن در وسایل نقلیه ای که در جاده های عمومی رانندگی می کنند غیرقانونی است. یک تصور غلط رایج وجود دارد که تا زمانی که صدای وسیله نقلیه شما تحت قوانین نویز ایالتی یا محلی شما باقی بماند، شما خوب هستید که بروید – این به سادگی اینطور نیست.

با این حال، در حالی که ممکن است می توانید یک بلیط برای حذف صدا خفه کن دریافت کنید – به احتمال زیاد یک بلیط برای صدای بیش از حد وسیله نقلیه دریافت کنید – نه خود صدا خفه کن.

با این حال، اگر پلیسی که چیزهای او را می‌داند شما را به سمت خود بکشاند، قطعاً این احتمال وجود دارد که بیش از یک بلیط بگیرید.

مطالب مرتبط :

آیا صدا خفه کن انتشارات پاس را حذف می کند؟

قطعا نه! حذف صدا خفه کن از بازرسی معمولی خودرو عبور نمی کند – چه رسد به مواردی که بر روی سیستم اگزوز تمرکز می کند. با این حال، اگر کنجکاو هستید که آیا حذف یک صدا خفه کن باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود یا خیر، این یک خیر مطلق است.

تمام کاری که صدا خفه کن انجام می دهد محدود کردن صدا است و تجهیزات کاهش دود یا انتشار ندارد. اما این باعث نمی‌شود که بازرس یا حتی ECM وسیله نقلیه شما در تست شکست بخورند.

حذف صدا خفه کن در مقابل حذف رزوناتور

راه دیگری برای افزایش صدای خودرو در حالی که صدا خفه کن خود را دست نخورده نگه می دارد، حذف رزوناتور است. هر وسیله نقلیه ای تشدید کننده ندارد، اما اگر ماشین شما دارد، راه دیگری برای افزایش صدای خودرو بدون دست زدن به صدا خفه کن است.

اما اگر به دنبال حذف رزوناتور به جای صدا خفه کن هستید تا بتوانید در سمت راست قانون باقی بمانید، شانسی ندارید. به این دلیل که درست مانند حذف صدا خفه کن، حذف رزوناتور در اکثر ایالت ها غیرقانونی است.

هزینه حذف صدا خفه کن چقدر است؟

اگر به دنبال حذف صدا خفه کن هستید، از هزینه ها شگفت زده خواهید شد. خود قطعات معمولاً با توجه به نوع و مدل خودرو متفاوت هستند .

با این حال، با توجه به اینکه حذف صدا خفه کن در خودروهایی که در جاده های عمومی تردد می کنند، غیرقانونی است، پیدا کردن مکانیکی که مایل به تکمیل کار باشد، ممکن است کمی چالش برانگیزتر باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *