آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

5 دلیل که چرا آب از اگزوز ماشین شما می آید

5 دلیل که چرا آب از اگزوز ماشین شما می آید

5 دلیل که چرا آب از اگزوز ماشین شما می آید : بیشتر صاحبان خودرو احتمالاً متوجه شده اند که آب از لوله اگزوز در حالت بیکار می چکد. اما این به چه معناست و آیا باید نگران بود؟ بیایید دریابیم!

خروج آب از لوله اگزوز

موتور احتراق داخلی خودرو شما گازهای خروجی اگزوز را به عنوان بخشی از عملکرد عادی خود آزاد می کند. اگر قرار باشد این گازها در موتور باقی بمانند، می تواند بسیار خطرناک باشد. با این حال، هنگامی که چیزی غیر از گازهایی مانند آب از اگزوز خارج می شود، به همان اندازه نگران کننده است. برخی از دلایل خروج یا چکیدن آب از اگزوز چیست؟

دلیل که چرا آب از اگزوز ماشین شما می آید

در برخی موارد، آب به عنوان یک محصول جانبی طبیعی در نظر گرفته می شود. با این حال، مواقع دیگری وجود دارد که باید مایع نشتی را جدی بگیرید و آن را بررسی کنید. بیایید نگاهی به علل احتمالی بیاندازیم.

آب از لوله اگزوز شما چکه می کند

شایع ترین دلیل چکیدن آب از لوله اگزوز، تراکم معمولی آب است. آب لوله اگزوز را بچشید یا بچشید و اگر بو یا طعم شیرینی نداشت احتمالا جای نگرانی نیست. اگر بوی شیرینی داشت، خنک کننده است.

این دلایل فهرست سریعی از علل اصلی چکیدن آب از لوله اگزوز هستند. بیایید نگاهی عمیق تر به رایج ترین علل داشته باشیم:

1. تراکم آب

دود از اگزوز

دود از اگزوز

واضح‌ترین دلیلی که می‌بینید آب از اگزوز بیرون می‌آید، تراکم است. این روند کاملا طبیعی است و به دلایل مختلفی اتفاق می افتد.

در طی فرآیند احتراق داخلی، دی اکسید کربن، نیتروژن و بخار آب تشکیل می شود. با خروج گازها از محفظه احتراق، گازها با مولکول های آب مخلوط می شوند. همانطور که موتور خنک می شود، تراکم آب اغلب قابل مشاهده است، به خصوص از لوله دم.

اگر قطرات آب بعد از چند دقیقه متوقف شود، جای نگرانی نیست. در غیر این صورت، ممکن است مشکل بزرگتری روی دستان خود داشته باشید.

2. تراکم مبدل کاتالیزوری

مبدل کاتالیزوری 1 E1609777534665

مبدل کاتالیزوری 1 E1609777534665

همانند تراکم ناشی از موتور، ممکن است با بخار آب مبدل کاتالیزوری نیز سروکار داشته باشید. به یاد داشته باشید، گربه ترکیب شیمیایی گازها را تغییر می دهد و در نتیجه مولکول های آب بیشتری ایجاد می کند.

در تبدیل، بخار آب می تواند راه خود را از لوله اگزوز خارج کند. مانند تراکم قبلی، این باید در عرض چند دقیقه برطرف شود و عملکرد عادی سیستم اگزوز محسوب می شود.

3. خرابی واشر سر

واشر سر روی موتور

واشر سر روی موتور

در حالی که دلایل قبلی نگران کننده نبود، خرابی واشر هد وجود دارد. اگر آب خروجی از اگزوز شما به دلیل دمیدن واشر سر باشد، مشکل جدی دارید.

واشر سر دمیده شده اغلب با دود سفید ناشی از لوله دم و قطرات آب همراه است. همچنین ممکن است هوا را در مخزن مایع خنک کننده مشاهده کنید یا موتور شما شروع به گرم شدن بیش از حد کند. در هر صورت، قبل از اینکه نیاز به تعویض کامل موتور داشته باشید، می خواهید مشکل را به سرعت حل کنید.

4. معیوب کولر EGR

کولر فولکس واگن ایگر

برخی از موتورهای جدید خودرو، به ویژه موتورهای دیزلی، از خنک کننده EGR برای خنک کردن گازهای خروجی قبل از ورود به ورودی استفاده می کنند. خنک کننده گازهای خروجی را خنک می کند و این قسمت می تواند ترک بخورد. اگر کولر EGR ترک کند، می تواند باعث شود مایع خنک کننده به لوله اگزوز بیاید و از لوله اگزوز چکه کند.

اگر آبی که از لوله اگزوز می آید بوی شیرین می دهد، اگر ماشین شما مجهز به خنک کننده EGR باشد، قطعاً می تواند ناشی از خرابی خنک کننده EGR باشد.

5.پیستون یا رینگ معیوب

عملکرد رینگ پیستون

رینگ‌های پیستون فرسوده یا بد بودن پیستون تنها در صورتی باعث خروج آب از لوله دم می‌شوند که واشر سر نیز دمیده شده باشد یا از قبل تراکم در اگزوز وجود داشته باشد. علاوه بر این، پیستون ها و رینگ های بد می تواند منجر به علائم دیگری شود.

ممکن است متوجه اگزوز دوده‌ای، بقایای روغنی از اگزوز یا دود آبی شوید. در هر صورت، شما نمی خواهید با پیستون یا رینگ بد به رانندگی ادامه دهید.

هزینه تعمیر آب خروجی از اگزوز

اگر آب ناشی از تراکم معمولی باشد، چیزی برای تعمیر وجود ندارد. با این حال، هر دو واشر سر منفجر شده و پیستون ها یا رینگ های معیوب باید فوراً برخورد شود.

هزینه تعمیر واشر سر دمیده با توجه به نوع و مدل خودرو میتواند متغییر باشد .

سوالات متداول

آیا نشت روغن از اگزوز طبیعی است؟

نشت روغن از لوله اگزوز هرگز نشانه خوبی نیست، زیرا نشان دهنده مشکل جدی موتور است. تنها راه ورود روغن به سیستم اگزوز، ورود به محفظه احتراق است. علل بالقوه این امر عبارتند از فرسودگی رینگ های پیستون، آسیبمهر و موم میل سوپاپ ed یا یک شیر PCV معیوب. اما هر چیزی که ممکن است باعث مشکل شود، باید در اسرع وقت آن را برطرف کنید تا از آسیب اضافی به موتور یا مبدل کاتالیزوری جلوگیری کنید.

چه چیزی می تواند باعث چکه شدن آب از لوله اگزوز در هنگام بیکاری شود؟

در بیشتر موارد، چکیدن آب از اگزوز در حالی که خودرو در حالت بیکار است، کاملا طبیعی است. این به این دلیل اتفاق می افتد که مبدل کاتالیزوری بخشی از گازهای خروجی مضر را به بخار آب تبدیل می کند که ممکن است در داخل سیستم اگزوز متراکم شود. با این حال، نشت مایع خنک‌کننده به داخل محفظه‌های احتراق موتور نباید در اینجا رد شود. اگر اینطور باشد، هنگامی که آن را بین انگشتان خود قرار دهید، ماده آبکی لوله اگزوز احساس چربی می کند.

مایع قهوه ای هنگام چکیدن از اگزوز به چه معناست؟

مایع قهوه ای رنگی که از لوله اگزوز می آید، به احتمال زیاد زنگ زده در آب است. خودروهایی که اغلب در مسافت های کوتاه تردد می کنند معمولاً تحت تأثیر این موضوع قرار می گیرند. این به این دلیل است که بخار آب موجود در گازهای خروجی در برابر دیواره های صدا خفه کن سرد متراکم می شود که برای گرم شدن نیاز به زمان دارد. آب تغلیظ شده در کف صدا خفه کن جمع می شود و در نهایت باعث خوردگی می شود. استفاده منظم از ماشین خود در یک سفر طولانی تر از این اتفاق جلوگیری می کند، زیرا آب اگزوز را می سوزاند.

 

چه چیزی می تواند باعث چکه شدن آب از صدا خفه کن شود؟

چکه آب از صدا خفه کن می تواند به عنوان بخشی از عملکرد عادی خودرو اتفاق بیفتد. هنگام کارکرد بهینه، موتور بخار آب را به عنوان بخشی از گازهای خروجی خود تولید می کند. و این بخار ممکن است در حین عبور از لوله های اگزوز و صدا خفه کن متراکم شده و به آب تبدیل شود. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که هوای بیرون سرد باشد یا خودرو هنوز به دمای کار خود نرسیده باشد. اگر در آنجا چنین است، چکیدن آب از اگزوز دلیلی برای نگرانی نیست، به خصوص اگر به طور مکرر اتومبیل خود را در مسافت های کوتاه رانندگی می کنید.

بسته شدن

هنگام کار، موتور گازهای خروجی از اگزوز را به عنوان محصول فرعی فرآیند احتراق تولید می کند. یکی از اجزای گاز خروجی بخار آب است که در بیشتر موارد از طریق لوله اگزوز به حالت گازی خارج می شود. با این حال، اگر دمای بیرون پایین باشد یا اگر خودرو برای مسافت های کوتاه زیاد رانده شود، ممکن است این بخار در داخل سیستم اگزوز آن متراکم شود.

آب به دست آمده می تواند در داخل صدا خفه کن جمع شود، از جایی که ممکن است هنگام کار کردن موتور از آن خارج شود. در حالی که این کاملا طبیعی است، نشت مایع خنک کننده به سیلندرهای موتور را نباید رد کرد، زیرا ممکن است اثر مشابهی داشته باشد.

مطالب مرتبط :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *