آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

4 علائم خرابی سیلندر کلاچ

4 علائم خرابی سیلندر کلاچ

4 علائم خرابی سیلندر کلاچ (و هزینه تعویض) : سیلندر اصلی کلاچ پای چپ شما را به کلاچ در یک وسیله نقلیه با سه پدال با کلاچ هیدرولیک متصل می کند. اگر سیلندر اصلی به طور کامل از کار بیفتد، احتمالاً شما را سرگردان خواهد کرد، مگر اینکه بتوانید راهی برای لنگیدن خانه بدون استفاده از کلاچ پیدا کنید. این امر به ویژه در صورتی خطرناک است که ترمز و کلاچ مخزن یکسانی داشته باشند، زیرا ممکن است بدون ترمز نیز بمانید.

4 علائم خرابی سیلندر کلاچ

خوشبختانه، رایج ترین حالت خرابی سیلندر اصلی کلاچ نشتی مایع کلاچ است که ممکن است قبل از از کار افتادن کامل سیستم، علائم هشدار اولیه را به شما بدهد.

سیلندر اصلی کلاچ چگونه کار می کند

خودروهای مدرن با گیربکس دستی از مایع هیدرولیک (معمولاً روغن ترمز) برای انتقال حرکت پدال کلاچ به یک محرک دوشاخه کلاچ استفاده می کنند. وقتی پدال کلاچ را فشار می دهید، میله ای که به مجموعه پدال کلاچ متصل است، مایع هیدرولیک در سیلندر اصلی کلاچ را فشار می دهد.

از آنجایی که این سیال قابل تراکم نیست، مجبور می شود از خطوط کلاچ به سمت سیلندر slave که به چنگال کلاچ متصل است حرکت کند. دوشاخه کلاچ کلاچ را مجبور می کند از صفحه فشار و فلایویل جدا شود و به موتور و چرخ ها اجازه می دهد به طور مستقل بچرخند.

4 علامت اصلی بد کلاچ سیلندر اصلی

در اینجا چهار مورد از رایج‌ترین نشانه‌هایی که سیلندر اصلی کلاچ شما شروع به از کار افتادن می‌کند یا کاملاً از کار افتاده است، آورده شده است. توجه داشته باشید که موارد زیر احتمالاً فقط در صورتی مفید است که مشکل کلاچ هیدرولیک داشته باشید، و در مورد سیستم کلاچ کابلی اعمال نمی شود.

شماره 1 – مایع کلاچ کم

مایع کلاچ کم

مایع کلاچ کم

سیلندر اصلی کلاچ دارای علائم کم و زیاد در کنار مخزن است که نشان دهنده حجم ایمن مایع کلاچ است. اگر سطح مایع کلاچ شما کمتر از نقطه پایین است، وقت آن رسیده است که آن را شارژ کنید. درپوش مخزن یا دفترچه راهنمای مالک باید به شما بگوید که از چه نوع مایعی استفاده کنید.

هنگامی که مایع کلاچ خود را پر کردید، مراقب سطح آن باشید. سطح روغن کلاچ نباید با گذشت زمان مانند آنچه در روغن ترمز مشاهده می کنید کاهش یابد. سطح روغن ترمز با گذشت زمان کاهش می یابد زیرا پیستون کالیپر ترمز با سایش لنت ترمز بیشتر می شود، اما کلاچ به این صورت عمل نمی کند.

از دست دادن مزمن مایع کلاچ نشان دهنده نشتی اصلی کلاچ یا سیلندر اسلیو است.

شماره 2 – پدال کلاچ نرم یا اسفنجی

نحوه تنظیم پدال کلاچ

نحوه تنظیم پدال کلاچ

آیا متوجه شده اید که پدال کلاچ شما نسبت به قبل سبک تر و راحت تر فشردن می شود؟ برخلاف مایع کلاچ، هوا قابل تراکم است. اگر در سیلندر اصلی کلاچ هوا وجود داشته باشد، پدال شروع به نرم شدن می کند، حتی اگر به نظر می رسد کلاچ کاملاً کار می کند.

سعی کنید کلاچ را تخلیه کنید تا مشکل حل شود. اگر مشکل پس از مدتی سپری شود، ممکن است سیلندر اصلی کلاچ ایراد داشته باشد.

شماره 3 – نقطه نامزدی به طور ناگهانی تغییر کرد

تنظیم پدال کلاچ

تنظیم پدال کلاچ

یک روز صبح در راه رفتن به محل کار، تقریباً چند بار توقف می‌کنید و به نظر نمی‌رسد که نمی‌توانید ماشین را بدون تکان دادن در همه جا حرکت دهید. قسم می‌خوری که می‌دانی چگونه با چوب رانندگی کنی، شاید فقط خسته شده‌ای.

اگر این اتفاق برای شما افتاده است، ممکن است ایده خوبی باشد که کاپوت را بیرون بیاورید و سطح مایع کلاچ را بررسی کنید.

اگر مخزن مایع کلاچ خالی باشد، ممکن است مقدار کمی مایع در خطوط باقی مانده باشد تا شما را ادامه دهد، اما اگر حتی بتوانید آن را در دنده قرار دهید، قطعاً متوجه تفاوت در درگیری کلاچ خواهید شد. .

در این شرایط کلاچ درست از روی زمین و خیلی ناگهانی درگیر می شود.

شماره 4 – مایع کلاچ تیره

سیال هیدرولیک تیره

سیال هیدرولیک تیره

اگر اخیراً مایع کلاچ خود را تعویض کرده اید اما متوجه شدید که ناگهان بسیار تاریک شده است، ممکن است یکی از مهر و موم های داخلی سیلندر اصلی کلاچ از کار افتاده باشد. تکه های لاستیکی موجود در این مهر و موم ها می توانند مایع کلاچ را خراب کرده و آلوده کنند و به سرعت محتویات مخزن را تغییر رنگ دهند.

اگر اخیراً مایع کلاچ خود را تعویض نکرده اید، دفترچه راهنمای مالک خود را برای فاصله زمانی توصیه شده برای تعمیر و نگهداری بررسی کنید. روش مناسب برای تعویض مایع کلاچ این است که سیستم را با مایع تازه شستشو دهید و خطوط کلاچ را در این فرآیند تخلیه کنید.

با این حال، از آنجایی که مایع کلاچ ارزان است، می توانید موارد زیر را به عنوان یک آزمایش سریع و کثیف برای خرابی آب بندی نیز امتحان کنید:

مایع کلاچ قدیمی را از مخزن بمکید (مثلاً با استفاده از چیزی شبیه به بوقلمون).

مخزن را با مایع تازه پر کنید.

چند روز صبر کنید تا ببینید آیا مایع جدید تیره می شود یا خیر.

اگر ظرف چند روز مایع شما تاریک شود، به احتمال زیاد در سیلندر اصلی کلاچ خراب شده است، به خصوص اگر علائم دیگر ذکر شده در بالا را نشان دهید.

هزینه تعویض سیلندر اصلی کلاچ

بسته به وسیله نقلیه، تعویض سیلندر اصلی کلاچ اغلب نسبتاً ارزان و آسان است. حتی این امکان برای اکثر مکانیک های خانه وجود دارد که خودشان این کار را انجام دهند.

در برخی از خودروها، تنها چیزی که نیاز است خرید یک سیلندر اصلی کلاچ جدید، باز کردن پیچ کلاچ، بازکردن سیلندر اصلی کلاچ از دیوار آتش و نصب واحد جدید است (رویه برعکس).

اگر یک متخصص حرفه ای سیلندر اصلی کلاچ خود را تعویض کنید، انتظار داشته باشید که مبلغی در محدوده 180 تا 420 دلار بپردازید.

توجه: اغلب توصیه می شود سیلندر کلاچ را همزمان با سیلندر اصلی تعویض کنید. هنگامی که یکی از این قسمت ها از کار می افتد، اغلب اتفاق می افتد که قسمت دیگر نیز به زودی از آن پیروی می کند.

برخی از سیلندرهای اصلی کلاچ را می توان برای کاهش هزینه ها بازسازی کرد. اکثر واحدها قرار است قبل از نصب به صورت نیمکت نشین شوند. پدال کلاچ احتمالاً پس از تعویض سیلندر اصلی کلاچ نیاز به تنظیم دارد. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای کارخانه خودروی خاص خود مراجعه کنید.

موارد مرتبط :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *