آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

میانگین هزینه تعویض کیسه هوا

میانگین هزینه تعویض کیسه هوا

میانگین هزینه تعویض کیسه هوا :کیسه هوا یکی از مهم ترین نوآوری های ایمنی خودرو در تمام دوران است. از سال 1987 تا 2017، ایربگ ها جان 50457 نفر را نجات دادند. بیشتر مردم تا زمانی که درگیر برخورد نشوند حتی به آنها فکر نمی کنند.

میانگین هزینه تعویض کیسه هوا

اگر خودروی شما ضربه بزرگی را متحمل شود که باعث باز شدن کیسه هوا می شود یا خودرویی را خریداری می کنید که کیسه هوا باز شده است، تعویض کیسه هوا ضروری خواهد بود و ارزان نخواهد بود.

پس از ضربه، بسته به باز شدن کیسه هوا، قطعات مختلفی برای ارزیابی وجود دارد: سنسورهای کیسه هوای جلو، ECU کیسه هوا، ایربگ راننده، کیسه هوای سرنشین، کمربند ایمنی پیش کشنده جلو، داشبورد (در برخی مدل ها کیسه هوای سرنشین روی داشبورد نصب می شود) و گاهی خود فرمان.

از آنجایی که قرار نیست یک قطعه را تعویض کنید، دانستن هزینه کل تعویض کیسه هوا برای جلوگیری از غافلگیری مالی ناخوشایند مهم است. قبل از اینکه به میانگین هزینه‌های تعویض کیسه هوا بپردازیم، در اینجا یک پرایمر در مورد کیسه هوا آورده شده است.

کیسه هوا چیست؟

قطعات سیستم کیسه هوا

قطعات سیستم کیسه هوا

کیسه هوای خودرو نوعی مهار ایمنی است که همراه با کمربند ایمنی برای محافظت از سر و قسمت بالایی بدن راننده و سرنشینان وسیله نقلیه در صورت تصادف از جلو یا از جانبی استفاده می شود. کیسه های هوا به طور دقیق تر به عنوان یک سیستم مهار تکمیلی یا SRS شناخته می شوند.

خودروهای سواری از سال 1998 با کیسه هوای جلو تولید می‌شوند و پیکاپ‌ها، خودروهای شاسی‌بلند و وانت‌ها از سال 1999 دارای این کیسه‌ها هستند.

ایربگ ها چگونه کار می کنند؟

یک کیسه هوا در صورت برخورد متوسط تا شدید به سرعت توسط یک انفجار کنترل‌شده باد می‌شود، سپس در تماس با سر یا بدن فرد تخلیه می‌شود.

برخوردها توسط حسگرهای ضربه تشخیص داده می شوند که کاهش شتاب را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند که به ECU کیسه هوا ارسال می شود. سپس این کامپیوتر به کیسه هوا دستور باز شدن می دهد.

در هنگام ضربه، توقف ناگهانی می تواند به دلیل اینرسی (مقاومت در برابر تغییر در حرکت، مانند تغییر جهت حرکت یا سرعت)، آسیب شدیدی به راننده یا مسافر وارد کند.

کمربندهای ایمنی به مهار بدن راننده یا سرنشین کمک می کنند، اما سر به چیزی نیاز دارد که از برخورد آن با داشبورد یا شیشه جلو جلوگیری کند – این همان جایی است که کیسه هوای جلو وارد می شود. کیسه های هوای ثانویه در مکان های دیگر کمک می کنند تا قسمت های مختلف بدن را محافظت کنند.

اجزای سیستم کیسه هوا

کیسه هوای راننده و سرنشین (فرمان، داشبورد و گاهی اوقات در در و/یا صندلی)

  • بهار ساعت
  • حسگر(های) ضربه
  • جرقه زن
  • چراغ هشدار SRS
  • سوئیچ صندلی سرنشین
  • باد کننده پیروتکنیک
  • ECU

پیش کشنده های کمربند ایمنی

همه این قطعات در سیستم کیسه هوا به هم متصل شده اند. کیسه‌های هوا که باز می‌شوند معمولاً به تمام اجزای مرتبط مانند خود کیسه‌های هوا، سنسورهای تصادف، فنر ساعت و پیش‌کشنده‌های کمربند ایمنی آسیب می‌رسانند. حتی ECU نیاز به تعویض دارد یا در صورت امکان ریست می شود.

اگرچه لزوماً بخشی از سیستم SRS نیست، اما ممکن است فرمان، بخش‌هایی از داشبورد یا صندلی‌ها بسته به کیسه هوای باز شده نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند.

قطعات کیسه هوا را کجا بخریم و نصب کنیم

قطعات کیسه هوا را از کجا بخریم

قطعات کیسه هوا را از کجا بخریم

بهترین مکان‌ها برای نصب اجزای سیستم کیسه هوا در خودرو، فروشگاه‌های بدنه خودرو، نمایندگی‌های خودرو یا برخی از تعمیرگاه‌های خودرو هستند. برخی از مغازه ها حتی در مورد کیسه هوا تخصص دارند.

ایربگ ها در صورت خرید از خرده فروشان آنلاین می توانند ارزان تر باشند، اما این کیسه ها معمولا دارای گارانتی محدود هستند. باید مراقب باشید که از خرید یک کیسه هوای معیوب یا تقلبی خودداری کنید، زیرا این موارد می تواند عواقب ناگواری داشته باشد، از دیر باز شدن در اثر ضربه تا رها شدن ترکش های فلزی از کیسه های هوا هنگام باز شدن آنها.

تعمیر برخی از قطعات یا تنظیم مجدد ECU اغلب امکان پذیر است و می تواند از طریق یک خرده فروش آنلاین خوب انجام شود. MyAirbags احتمالاً شناخته شده ترین شرکتی است که خدمات کیسه هوا را ارائه می دهد. شما به سادگی قطعات بد را برای آنها ارسال می کنید و آنها آنها را در حالت تعمیر به شما باز می گردانند.

چشمک زدن چراغ کیسه هوا

برای اهداف ایمنی، استخدام یک تکنسین حرفه ای برای نصب کیسه هوای جایگزین به جای اینکه خودتان این کار را انجام دهید، بسیار مهم است. کیسه های هوا ممکن است به طور تصادفی در حین نصب یا برداشتن باز شوند که می تواند باعث آسیب شدید شود.

کیسه های هوا باز شده قابل استفاده مجدد نیستند. ممکن است استفاده از ایربگ که از وسیله نقلیه دیگری از همان نوع باز نشده باشد، قانونی باشد، اگرچه این باید تنها به عنوان آخرین راه حل انجام شود.

اگر مسافرانی دارید که 13 سال یا کمتر، قدشان کمتر از 5 اینچ است و کمتر از 10 اینچ از کیسه هوا نشسته اند، یا دارای شرایط پزشکی خاصی هستند، باید یک کلید روشن و خاموش برای کیسه هوای سرنشین نیز در وسیله نقلیه شما نصب شود.

در این موارد، مزایای کیسه هوا می تواند از خطرات آن بیشتر باشد، زیرا اندازه و فشار هوا در کیسه هوا می تواند آسیب جدی به مسافر وارد کند.

مطالب مرتبط :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *