آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

علائم خرابی واحد ارسال سوخت

علائم خرابی واحد ارسال سوخت

3 علائم خرابی واحد ارسال سوخت :وقتی به داشبورد وسیله نقلیه خود نگاه می کنید، گیج های مختلفی وجود دارد که باید آنها را غربال کنید. اما یک سنج که شما بیش از آنچه تصور می کنید به آن تکیه می کنید، سنج سوخت است. این بخش مهمی برای اطمینان از ماندن وسیله نقلیه شما در جاده است و احتمالاً آن را بدیهی می دانید.

اما پشت هر سنج سوخت، چند جزء مختلف وجود دارد که آن را به همان شکلی که باید کار می کند. یکی از این قطعات واحد ارسال سوخت است.

بنابراین چگونه متوجه می شوید که یک واحد ارسال سوخت خراب می شود و چقدر باید برای تعویض آن هزینه کنید؟ ما همه چیزهایی را که باید بدانید تا سنج سوخت خود را به حالت اولیه بازگردانید، به شما آموزش خواهیم داد.

واحد ارسال سوخت چیست؟

واحد ارسال سوخت چند نام مختلف دارد. نام‌های رایج دیگر شامل واحد ارسال سطح سوخت، فرستنده گیج سوخت یا حتی گیج شناور است.

مهم نیست که آن را چه می نامید، واحد ارسال سوخت سیگنالی را به نشانگر سوخت خودروی شما ارسال می کند تا به شما اطلاع دهد که در حال حاضر چقدر سوخت در باک وجود دارد.

چگونه کار می کند؟

یک واحد ارسال سوخت از سه جزء اصلی تشکیل شده است. بخش اول “شناور” است. شناور یک جزء ساده است که از یک ماده شناور تشکیل شده است که در سوخت تجزیه نمی شود.

شناور به جزء دوم در واحد ارسال سوخت، میله فلزی متصل می شود. با میله فلزی، نام گویای همه چیز است. این یک میله فلزی نازک است که شناور را با مقاومت متغیر متصل می کند. بخش مهم میله فلزی این است که می تواند حرکت کند تا شناور را در خود جای دهد.

شناور باید همیشه بالای سوخت قرار گیرد. میله فلزی حرکت می کند تا به شناور اجازه دهد تا بسته به سطح سوخت فعلی به موقعیت صحیح داخل مخزن سوخت حرکت کند.

قسمت نهایی واحد ارسال سوخت، مقاومت متغیر است. مقاومت متغیر یک ولتاژ سیگنال کوچک از باتری خودرو دریافت می کند و بسته به سطح سوخت فعلی خودرو، مقاومت را برای کاهش سیگنال تنظیم می کند

کامپیوتر خودرو سیگنال را دریافت می کند و ولتاژ را به درصد سوخت تبدیل می کند و آن را به گیج سوخت می فرستد.

در اینجا یک ویدیوی کوتاه در مورد نحوه عملکرد این فرآیند وجود دارد:

واحد ارسال در مقابل پمپ سوخت

واحد ارسال در مقابل پمپ سوخت

گاهی اوقات وقتی مردم به واحد ارسال سوخت فکر می کنند، ذهنشان به سمت پمپ سوخت می رود. به این دلیل که اصطلاح “ارسال” در نام واحد ارسال سوخت کمی اشتباه است. واحد ارسال سوخت هیچ سوختی ارسال نمی کند، بلکه سیگنالی را ارسال می کند که به رایانه می گوید چقدر سوخت در باک است.

پمپ بنزین سوختی را که کامپیوتر درخواست می کند به محفظه احتراق می فرستد، واحد ارسال سوخت هیچ ربطی به این فرآیند ندارد. تمام چیزی که وجود دارد این است که به شما بگوید چقدر سوخت داخل باک سوخت است!

علائم خرابی واحد ارسال سوخت

اگر واحد ارسال سوخت بدی دارید، علائمی وجود دارد که نمی‌توانید از دست بدهید. با این حال، در حالی که این علائم بسیار ساده هستند و به راحتی قابل تشخیص هستند، قبل از تعویض واحد ارسال سوخت، باید گیج سوخت معیوب را رد کنید.

شماره 1 – گیج سوخت نامنظم

خواندن گیج بنزین اشتباه است

خواندن گیج بنزین اشتباه است

اگر گیج سوخت در همه جا قرار دارد و به نظر نمی رسد که در یک بار خواندن باقی بماند، ممکن است مشکل از واحد ارسال سوخت باشد. اگر گیج شناور بیش از حد لازم حرکت کند یا اگر مقاومت متغیر در واحد ارسال سوخت به درستی کار نکند، ممکن است اتفاق بیفتد.

وقتی این اتفاق می‌افتد، می‌تواند منجر به رفتار بسیار نامنظم در گیج سوخت شود زیرا سیگنال دریافتی از واحد ارسال سوخت به سرعت تغییر می‌کند.

شماره 2 – خوانش نادرست گیج سوخت

چه به تازگی باک بنزین را پر کرده باشید و چه در حالت خالی سوار شده اید، گیج بنزین باید به شما بگوید که چقدر سوخت دارید. اگر قرائت‌ها با آنچه در مخزن وجود دارد مطابقت نداشته باشد، مشکل می‌تواند از واحد ارسال سوخت باشد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که مشکل ممکن است از خود سنج سوخت نیز باشد، بنابراین ایده خوبی است که قبل از تعویض واحد ارسال سوخت آن را آزمایش کنید.

شماره 3 – گیج سوخت گیر کرده است

گیج بنزین در حالت کامل گیر کرده است

گیج بنزین در حالت کامل گیر کرده است

یکی از رایج ترین راه هایی که یک واحد ارسال سوخت از کار می افتد این است که در یک موقعیت خاص گیر می کند. وقتی این اتفاق می افتد، گیج سوخت هیچ تغییری را ثبت نمی کند، چه باک سوخت پر باشد چه خالی!

در حالی که یک واحد ارسال سوخت معمولاً در موقعیت خالی کامل گیر می کند، می تواند در هر موقعیتی گیر کند.

چه چیزی باعث از کار افتادن واحد ارسال می شود؟

دلیل اصلی خرابی یک واحد ارسال سوخت، سن است. محتمل ترین جزء در واحد ارسال سوخت، مقاومت متغیر است. با گذشت زمان، مقاومت ممکن است از سوخت شروع به جدا شدن کند یا شروع به خوردگی کند. حتی تغییرات کوچک می تواند بر واحد ارسال سوخت تأثیر بگذارد.

گزینه دیگر این است که چیزی بین مقاومت متغیر و میله فلزی قرار گیرد و از حرکت آن جلوگیری کند. اگر این اتفاق بیفتد، گیج بنزین همیشه یک مقدار را بدون توجه به میزان سوخت در باک نشان می دهد.

می توانید تنها با استفاده از سوخت با کیفیت بالاتر به کاهش این خطر کمک کنید، اما در نهایت میله فلزی می تواند خورده شود و در یک موقعیت خاص گیر کند.

مطالب مرتبط:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *