آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

حالت Eco Mode: چگونه کار می کند و چه زمانی باید از آن استفاده کرد

حالت Eco Mode: چگونه کار می کند و چه زمانی باید از آن استفاده کرد

Eco Mode: چگونه کار می کند و چه زمانی باید از آن استفاده کرد :با خودروهای جدیدتر، این یک اتفاق است. می خواهید به داشبورد یا فرمان خود از پایین نگاه کنید و کنترلی را ببینید که کاملاً درک نمی کنید. ناراحتش نکن با وجود تمام نوآوری هایی که سازندگان با سرعتی سرسام آور به خودروهای جدید متصل می کنند، ادامه دادن به آن دشوار است.

حالت Eco Mode: چگونه کار می کند و چه زمانی باید از آن استفاده کرد

یکی از جدیدترین و رایج ترین نوآوری ها در حالت Eco. اما حالت Eco Mode چیست و چگونه کار می کند؟ به خواندن ادامه دهید، و ما همه آن را برای شما تجزیه می کنیم.

حالت اکو چیست؟

Eco Mode یک فناوری جدیدتر است که سازندگان شروع به نصب آن روی وسایل نقلیه با فرکانس بالا کرده اند. با فعال کردن حالت Eco Mode، می‌توانید تصمیم بگیرید که بخشی از قدرت و پاسخ‌دهی خودرو خود را فدا کنید و در عوض، مصرف سوخت کمی بهتر داشته باشید.

برخی از رانندگان روی حالت Eco Mode قسم می‌خورند، در حالی که برخی دیگر اصرار دارند که این حالت با تطبیق دستی سبک رانندگی شما تفاوتی ندارد. در حالی که در هر دو دیدگاه مقداری حقیقت وجود دارد، حالت Eco صرفه‌جویی در مصرف سوخت شما را بدون توجه به نحوه رانندگی شما بهبود می‌بخشد.

حالت Eco چگونه کار می کند؟

حالت Eco Mode: چگونه کار می کند و چه زمانی باید از آن استفاده کرد

تردید در شتاب

حالت اکو با محدود کردن عملکرد موتور و گیربکس کار می‌کند تا مصرف سوخت بهتری به شما بدهد. این به این معنی است که وقتی روی گاز پا می گذارید، وسیله نقلیه شما تمام تلاش خود را انجام نمی دهد تا با بیشترین سرعت ممکن حرکت کند. در عوض، تمام کارهایی را که سازنده به آن اجازه داده در هنگام نصب Eco Mode انجام می دهد.

علاوه بر محدود کردن عملکرد موتور و گیربکس، حالت Eco تمام سوخت، هوا و سایر تنظیمات قابل توجه را تنظیم می کند تا حداکثر مصرف سوخت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی شدید از خودروی شما به دست آورد. تنها چیزی که متوجه خواهید شد کاهش اندکی قدرت و پاسخگویی است.

اساساً حالت Eco چیزی بیش از مجموعه ای از محدودیت هایی نیست که سازنده هنگام فعال کردن ماشین شما روی آن اعمال می کند. اگرچه این لزوماً چیز بدی نیست، اما نوعی فناوری انقلابی نیست که آن‌ها مجهز کرده‌اند.

چه زمانی باید از حالت اکو استفاده کنید؟

حالت رانندگی اقتصادی

حالت رانندگی اقتصادی

البته هر زمان که می خواهید در مصرف سوخت صرفه جویی کنید باید از Eco Mode استفاده کنید! اما از آنجایی که بر عملکرد وسیله نقلیه شما تأثیر می گذارد، نباید هر زمان که پیش بینی می کنید به عملکرد اضافی نیاز دارید، از Eco Mode استفاده کنید.

این بدان معنی است که در بزرگراه ها و دیگر جاده های شلوغ. باید در نظر داشته باشید که حالت اکو را خاموش نگه دارید. ممکن است کمی بیشتر به پمپ بنزین بروید، اما نمی‌خواهید برای جلوگیری از تصادف، آنطور که نیاز دارید شتاب بگیرید.

در همین حال، در شهرها، رانندگی در حالت Eco Mode هیچ اشکالی ندارد. شما نیازی به شتاب گرفتن ندارید، و ترافیک زیادی برای توقف و رفت و آمد است. این فرصت عالی برای تلاش برای بهبود مصرف سوخت خود بدون هیچ گونه معاوضی است!

بنابراین، چه زمانی باید از Eco Mode استفاده کنید؟ هر زمان که خیالتان راحت باشد که وسیله نقلیه‌تان کمی قدرت کمتری دارد.

آیا استفاده همیشه از حالت اکو مشکلی ندارد؟

کاملا! در حالی که ممکن است هنگام رانندگی در حالت اکو از عملکرد کمتری رنج ببرید، می‌توانید همیشه بدون نگرانی در حالت اکو رانندگی کنید. هیچ آسیبی به موتور، افزایش تعمیر و نگهداری یا هر گونه مشکل اضافی دیگری رخ نخواهد داد.

سازنده به طور خاص وسایل نقلیه با حالت Eco را طراحی کرده است تا با فعال بودن آن کاملاً خوب عمل کنند. تمام قطعات الکترونیکی خودرو با توجه به خروجی های موتور و گیربکس جدید تنظیم می شوند، بنابراین لازم نیست نگران خراب شدن و ایجاد آسیب باشید.

در واقع، اگر در موقعیتی قرار نگیرید که به آن قدرت و پاسخگویی اضافی نیاز داشته باشید، رانندگی همیشه در حالت اکو روش توصیه شده برای رانندگی است!

آیا حالت Eco واقعا در مصرف گاز صرفه جویی می کند؟

مسافت پیموده شده بنزین ضعیف

مسافت پیموده شده بنزین ضعیف

بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانید با تنظیم الگوهای رانندگی خود نتایجی مشابه با حالت اکو داشته باشید. در حالی که اگر شتاب کمتری داشته باشید و حداکثر سرعت خود را پایین نگه دارید، مطمئناً می توانید مسافت پیموده شده بنزین بهتری داشته باشید، حالت Eco به شما کمک می کند حتی مصرف سوخت بهتری داشته باشید.

در حالی که مقدار دقیق سوخت صرفه جویی شده با تغییر به حالت Eco از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است، شکی نیست که حالت Eco باعث بهبود مصرف سوخت شما می شود. با این حال، اگر متوجه شوید که حالت Eco Mode قرار نیست ماشین شما را با کلیک یک دکمه از یک غول 20 MPG به یک هیبریدی 45 MPG برساند، مفید خواهد بود.

در واقع، حالت Eco Mode فقط حدود پنج درصد مصرف سوخت شما را افزایش می دهد. بنابراین، اگر هر ماه 200 دلار در پمپ خرج می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 10 دلار در ماه پس انداز کنید. بله آن کار می کند؛ نه، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه نیست.

در نهایت، اگر به گونه ای رانندگی کنید که سوخت اضافی مصرف کند، احتمالاً صرفه جویی بیشتری در پمپ خواهید دید. این به این دلیل است که حالت Eco می تواند شما را از عادات رانندگی خود بیشتر آگاه کند و رانندگی با محیط زیست می تواند مصرف سوخت شما را تا 24 درصد کاهش دهد! با این حال، شما همچنین به احتمال بیشتری نسبت به سایر درایورها متوجه تفاوت در عملکرد خواهید شد.

شاید هیجان انگیزترین ویژگی نباشد e در ماشین، اما حالت Eco یک راه عالی برای صرفه جویی در پمپ بنزین و انتشار چند CO2 کمتر در جو است!

مطالب مرتبط : 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *